Sparta Jarocin w finale I ligi!

Sparta Jarocin w finale I ligi! - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin pokonała AZS AWF Warszawa 29:13 w meczu półfinałowym I ligi rugby. W finale rywalem podopiecznych Bartosza Włodarka będzie Arka Rumia.

Półfinał w Jarocinie bardzo szybko udanie rozpoczął się dla Sparty Jarocin. Punkty po przeniesieniu akcji na lewą stronę boiska wywalczył Maciej Brodzik. Goście z Warszawy w 11. minucie wywalczyli rzut karny po spalonym i zamienili go na celny kop na słupy. W 26. minucie również trzema punktami mogli odpowiedzieć Spartanie, ale z dogodnej pozycji nie trafił Kacper Włodarek. Wreszcie w 38. minucie po raz drugi w polu punktowym zameldował się Brodzik, wykańczając indywidualną akcję Patryka Popka. Celny kop z podwyższenia zaliczył Kacper Włodarek. Jednak AZS AWF tuż przed przerwą ponownie zamienił rzut karny za trzymanie piłki na ziemi na celny kop na słupy. Po pierwszej połowie Jarociniacy prowadzili 12:6.

Drugą połowę ponownie od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Bartosza Włodarka. Po wznowieniu młynem dyktowanym przez Spartę na 5. metrze przed polem punktowym, przyłożenie zdobył Kacper Włodarek, a chwilę później podwyższył celnym kopem na słupy. W 50. minucie kolejne punkty zdobył Oskar Gibki, który wykończył akcję Kacpra Włodarka. Ten z kolei nie trafił podwyższenia. Po niespełna kwadransie pierwsze przyłożenie w meczu z podwyższeniem wywalczyli zawodnicy z Warszawy. Jarociniacy szybko odpowiedzieli. Po szybkim wznowieniu z rzutu karnego w polu punktowym po raz trzeci znalazł się Maciej Brodzik. W końcowym kwadransie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. Sparta wygrała 29:13 i awansowała do finału I ligi rugby.

W drugim półfinale Arka Rumia rozgromiła Legię Warszawa 127:0. Spotkanie finałowe zaplanowano – wg kalendarza Polskiego Związku Rugby – na 15 czerwca. Mecz odbędzie się w Rumi.