Sparta zwycięska w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Sparta zwycięska w Zielonej Górze (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Ósme zwycięstwo w dziewiątym spotkaniu sezonu 2019/2020 odniosła Sparta Jarocin. W Zielonej Górze podopieczni Bartosza Włodarka pokonali Watahę 54:14.

Przed tygodniem wznowione zostały rozgrywki I ligi rugby. Jarociniacy odnieśli pewnie zwycięstwo z outsiderem ligi - Legią Warszawa.

Mecz rozpoczął się efektownie od zrzucenia piłki meczowej z helikoptera. Przez pierwsze 40 minut zdecydowanie lepiej spisywali się Spartanie i wykonali plan minimum, czyli zdobyli cztery przyłożenia, które gwarantowały bonus ofensywny. Wszystko rozpoczął w 9. minucie Daniel Jaworski po wygranym młynie blisko pola punktowego. Minęło ledwie 5 minut od podwyższenia Kacpra Włodarka i drugie przyłożenie zdobył Jan Krajka. Na kolejne punkty trzeba było poczekać 20 minut. W końcówce pierwszej połowy ponownie przyłożenie zaliczył Jaworski, a później Maciej Brodzik po szybko rozegranym karnym. Do przerwy 28:0.

Druga połowa rozpoczęła się od punktów Jacka Idzikowskiego, który znalazł lukę w obronie gospodarzy i wykorzystał podanie Łukasza Bobka. Jednak kolejny kwadrans należał do Watahy, która najpierw zdobyła przyłożenie po wygranym młynie, a później po złym podaniu Spartan i przechwycie. Był to słabszy moment zespołu z Jarocina, który zakończył się jednak przyłożeniem Sebastiana Jakubiaka w 63. minucie. Znów akcja  punktowa rozpoczęła się od szybkiego karnego. W 71. minucie świetnie intencje rywali przeczytał Oskar Gibki i przejął piłkę, a następnie zdobył siódme przyłożenie Sparty w tym meczu. Nie był to jeszcze koniec punktowania. W 79. minucie swoje drugie przyłożenie w meczu zdobył Maciej Brodzik, ustalając wynik spotkania na 54:14, ponieważ tym razem pomylił się z podwyższenia Kacper Włodarek, który – podobnie jak przed tygodniem – wykorzystał siedem z ośmiu kopów z podwyższeń.

Walkowerem swój mecz z Miedziowymi Lubin wygrał główny rywal Sparty w walce o tytuł w I lidze – Rugby Białystok. To właśnie spotkanie między tymi zespołami rozstrzygnie losy mistrzostwa oraz awansu do Ekstraligi. Ten mecz odbędzie się w niedzielę, 5 lipca o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim w Jarocinie.

Sparta prowadzi sprzedaż biletów na to spotkanie. Ze względów na sytuację epidemiczną w Polsce, bilety nabywać można wyłącznie w sprzedaży online. Wejściówki można kupić [TUTAJ].