Spotkanie z Aleksandrą Zielińską odwołane. Będzie prawdopodobnie w kwietniu

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z Aleksandrą Zielińską odwołane. Będzie prawdopodobnie w kwietniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Aleksandra Zielińska - doktor nauk chemicznych miała być kolejnym gościem cyklu "100 spotkań na 100-lecie". Zaplanowane na 12 lutego spotkanie nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatorów. Prawdopobnie zostanie zorganizowane w kwietniu. 

 

 

Aleksandra Zielińska jest absolwentką Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Maturę zdała w 2008 roku w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. W czerwcu 2013 roku uzyskała tytuł magistra chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, broniąc pracę napisaną w języku angielskim pt. „Hyaluronic acid as a facial filler for men – rheology study and skin efficiency estimation in in vivo tests”.

 

W latach 2014-2018 wykonywała badania w ramach pracy doktorskiej na Wydziale Chemii UAM w Pracowni Chemii Stosowanej, w której zajmowała się głównie syntezą i charakterystyką nanocząstek lipidowych przeznaczonych do celów kosmetycznych i farmaceutycznych. Część pracy została zrealizowana podczas staży zagranicznych m.in. na Wydziale Farmacji Freie Universität Berlin (Niemcy), w Erlangen Catalysis Resource Center, Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg (Niemcy) oraz na Wydziale Farmacji w Coimbrze (Portugalia).

 

Aktywność naukowa Aleksandry Zielińskiej zaowocowała kilkunastoma publikacjami naukowymi oraz rozdziałami w monografiach naukowych. Dodatkowo uczestniczyła w ponad 40 konferencjach krajowych i zagranicznych oraz licznych seminariach i warsztatach naukowych z przemysłem kosmetyczno-farmaceutycznym w Polsce i za granicą (m.in. w Barcelonie, Paryżu, Genui). Została wyróżniona wieloma nagrodami za najlepsze prezentacje wyników prac badawczych. Brała aktywny udział w licznych szkoleniach, np. w ramach Projektu Skills Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, których celem było zarówno doskonalenie kwalifikacji w zakresie zarządzania projektami naukowymi i zespołami badawczymi, jak i rozwój umiejętności z zakresu komunikacji naukowej oraz kształtowanie postaw proinnowacyjnych. Ponadto została laureatką w Konkursie TransFormation.doc, organizowanym przez MNiSW, którego nagrodą był wyjazd na szkolenie z przedsiębiorczości i umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką w University of Alberta School of Business w Edmonton, w Kanadzie. Dzięki zdobytej tam wiedzy i nowym umiejętnościom mogła realizować współpracę m.in. z firmą Oceanic SA, która od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji światowej jakości kosmetyków antyalergicznych AA. W grudniu 2018 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską zatytułowaną "Synteza i charakterystyka stałych nanocząstek oraz nanostrukturalnych nośników lipidowych przeznaczonych do celów kosmetycznych i farmaceutycznych".

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE