Stadion Tura odczarowany

Stadion Tura odczarowany - Zdjęcie główne

Po dramatycznym meczu Jarota pokonała 2:1 Tura Turek. Było to pierwsze zwycięstwo jarociniaków na stadionie w Turku. Pierwsza połowa należała do Jaroty. W drugiej zdecydowaną przewagę osiągnął Tur, ale doskonale spisywał się Dariusz Brzostowski, który bronił fenomenalnie, rehabilitując się za błąd z pierwszej części, po którym gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Mecz zaczął się idealnie dla Jaroty. Już w 4. minucie Szymon Matuszewski po świetnym podaniu Krzysztofa Czabańskiego pokonał Dawida Kręta.

Później nadal podopieczni Czesława Owczarka prowadzili grę. Stwarzali sytuacje. W najlepszej strzał Krzysztofa Gościniaka zatrzymał się na poprzeczce.

Nieoczekiwanie Tur doprowadził do wyrównania. Po błędzie Dariusza Jurackiego gospodarze wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu błąd popełnił także Dariusz Brzostowski, który źle obliczył lot piłki i za słabo ją wybił. Dopadł do niej Grzegorz Kmiecik, i mimo próby zatrzymania jej przez Szymona Matuszewskiego, skierował ją do siatki.

Druga połowa to zdecydowana przewaga Tura. Na szczęście w Jarocie gra, mieszkający co ciekawe w Turku, Dariusz Brzostowski, który w nieprawdopodobny sposób bronił strzały gospodarzy.

Stara piłkarska prawda głosząca, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, po raz kolejny się sprawdziła. Po jednym z nielicznych ataków Jaroty Bartosz Kieliba, strzelając swoją pierwszą bramkę w seniorach, dał podopiecznym Czesława Owczarka bardzo cenne trzy punkty.

Tur Turek - Jarota Jarocin 1:2 (1:1)
0:1 - Szymon Matuszewski, po podaniu Krzysztofa Czabańskiego (4.)
1:1 - Grzegorz Kmiecik (41.)
1:2 - Bartosz Kieliba (75..)

Tur: Dawid Kręt - Aílton, Jamaica, David Topolski, Kamil Mitka - Mateusz Jóźwiak (89. Szymon Izydorczyk), Artur Bednarczyk (55. Paweł Łączny), Mateusz Roszak (85. Piotr Wrzeszcz), Tomasz Ostalczyk (83. Piotr Bieniek) - Damian Sędziak, Grzegorz Kmiecik.

Jarota: Dariusz Brzostowski - Paweł Majusiak (80. Karol Danielak), Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Dariusz Juracki - Krzysztof Czabański (65. Jacek Pacyński), Grzegorz Idzikowski - Szymon Matuszewski (76. Hubert Oczkowski), Krzysztof Gościniak, Jonasz Jeżewski - Krzysztof Bartoszak (70. Maciej Stawiński).

Żółte kartki: Grzegorz Kmiecik (Tur) - Dariusz Juracki, Karol Danielak, Jacek Pacyński (Jarota)