› Aktualności
13:01 / 14.11.2019

Strażacy ratują życie, a gmina ich wspomaga [ZDJĘCIA]

Strażacy ratują życie, a gmina ich wspomaga [ZDJĘCIA]

fot. Adam Majewski

6 jednostek OSP z terenu gminy Jaraczewo otrzymało sprzęt strażacki. Nowe wyposażenie dostali ochotnicy z Ruska, Łobzowca, Parzęczewa, Noskowa, Zalesia i Jaraczewa.

 

 

 

Wartość przekazanego sprzętu wyniosła 52.450 zł. Samorząd uzyskał dofinansowanie w wysokości 36.715 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Czytaj również: Wypadek na DK12. Strażacy uwalniają zakleszczoną osobę [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

 

 

- Nawałnica, która przeszła w 2017 roku pokazała, co dane jednostki potrzebowały. Najbardziej brakowało nam motopomp. Teraz już wszystkie jednostki, które posiadają samochody, mają na swoim wyposażeniu pompy. Od dwóch lat OSP Rusko ma nowy pojazd, aby wyjechać na akcje, trzeba mieć specjalne ubrania i właśnie ta jednostka je otrzymała - mówi Eugeniusz Tyrakowski, prezes zarządu miejsko-gminnego OSP w Jaraczewie.

 

- Staramy się, aby jednostki posiadały, jak najlepsze wyposażenie. Cieszymy się, że gmina nas tak wspomaga, a burmistrz i radni wiedzą, że ten sprzęt strażakom jest potrzebny do ratowania życia i mienia ludzkiego - dodaje szef jaraczewskich ochotników.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 12