› Aktualności
12:58 / 10.05.2019

Strażacy świętowali swój jubileusz [ZDJĘCIA]

 Strażacy świętowali swój jubileusz [ZDJĘCIA]

fot. Adam Majewski

Maj jest miesiącem strażaków. W tym czasie ma miejsce się wiele uroczystości.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Najpierw odbyło się przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Potarzyca. Druhowie otrzymali auto na podwoziu Volvo FLD3C, FL za blisko 950 tys. zł [ZOBACZ TUTAJ].

Potem świętowano 95-lecia OSP Łuszczanów. Jubileusz połączono z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

 

- Staje dziś przed wami z wysoko podniesionym czołem bowiem, to co osiągnęła nasza jednostka w ciągu ostatnich lat było wyzwaniem godnym wysiłków naszych przodków założycieli z 1924 roku - mówił prezes Sławomir Zawisła.

 Zarząd Główny Związku OSP Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie odznaczył jednostkę „Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa".
 

 - W dniu 95-lecia jednostki przekazujemy wszystkim strażakom OSP w Łuszczanowie wyrazy szacunku, uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie - powiedział Mirosław Hybiak, komendant gminy OSP.  - Straż to umiejętność dawania poczucia bezpieczeństwa, twórczego współdziałania i pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie - dodał komendant.

 

Z kolei starosta Lidia Czechak życzyła strażakom zdrowia, szczęścia oraz ludzkiej życzliwości.

- Zawsze jesteśmy dumni ze strażaków, że pomagają nam w walce z żywiołem, ale także integrują lokalną społeczność - zaznaczyła starosta. 


Za tydzień będą świętować ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Wczoraj strażacy gasili pożar ciężarówki na drodze krajowej nr 11 w Witaszyczkach [ZOBACZ TUTAJ]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 11