› Aktualności
11:56 / 30.04.2017

Szajka "wnuczków" grasuje po Jarocinie?

Szajka

fot. Kanał YouTube Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP

Jarocin. Metoda na wnuczka. Kradzież. Złodzieje.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Dostaliśmy wiadomość od jednego z naszych Czytelników, że jego babcię próbowano okraść metodą "na wnuczka".

- Prawdopodobnie na terenie Jarocina grasuje szajka próbująca wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka". Moja babcia odebrała właśnie telefon: "Halo, babcia? Twój wnuczek miał wypadek". Moja babcia od razu zrozumiała, że to podstęp i odpowiedziała, że nie da się nabrać - pisze Czytelnik.

Niezależnie od tego, czy ktoś z naszego terenu próbował wyłudzić pieniądze, czy była to osoba z innego regionu, apelujemy o zachowanie ostrożności, kiedy odbierzemy taki telefon. O rozwagę i czujność prosi także policja. Tym bardziej, że w naszym powiecie miały już miejsce sytuacje, w których osoby starsze straciły niejednokrotnie oszczędności całego życia.

CZYTAJ TEŻ: Oszukali "na wnuczka" i okradli

- Historie, które opowiadają złodzieje starszym ludziom są przeróżne. Inwencja nie zna granic. Najczęściej sprzedawaną historią jest wypadek,  kredyt w banku, remont mieszkania, operacja, kupno domu - mówi oficer operacyjny policji.

Jakiś czas temu Wydział Wywiadowczo-Patrolowy Komendy Stołecznej Policji opublikował w internecie materiał wideo, w którym został pokazany mechanizm działania metody "na wnuczka" (PATRZ PONIŻEJ). Warto zachować czujność. Przekażcie starszym osobom z Waszych rodzin, jak reagować na tego typu telefony i jak nie dać się złowić "na wnuczka".

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART