› Aktualności
06:50 / 09.01.2020

Tafla lodu spadła z naczepy ciężarówki na auto osobowe

Tafla lodu spadła z naczepy ciężarówki na auto osobowe

fot. www.sroda-wielkopolska.policja.gov.pl

Z naczepy samochodu ciężarowego oderwała się tafla lodu i uderzyła w jadący za nim auto osobowe. Do zdarzenia doszło na obwodnicy Jarocina - 7 stycznia. 

 

 

Jak ustaliła jarocińska policja z naczepy samochodu ciężarowego scania spadła tafla lodu i uszkodziła szybę w jadącym za nim fiacie.
 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

- Mieszkańca powiatu kluczborskiego, który kierował ciężarówką ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Na szczęście jadącemu fiatem mieszkańcowi powiatu ostrowskiego nic się nie stało – informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
 

 

 

 

Mężczyznę znaleziono z raną głowy. Zmarł w szpitalu. Zarządzono sekcję zwłok [ZOBACZ TUTAJ].

 Do podobnych zdarzeń doszło aż trzy razy na terenie powiatu średzkiego

 

- Z naczepy jadącego z przodu samochodu ciężarowego oderwała się bryła lodu i spadała na auto jadące za tirem. Tak było dwukrotnie na trasie katowickiej oraz na autostradzie A2 w kierunku na Warszawę, gdzie policjant ze Środy potwierdził, że w taki właśnie sposób uszkodzona została skoda – opisuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

 

 

 

Policjanci podkreślą, że tafle lodu spadające z samochodów mogą stanowić duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Przy dużej prędkości lód może uderzyć w szybę innego samochodu i doprowadzić do wypadku.

 

Mundurowi przypominają, że na kierowcy spoczywa obowiązek przygotowania auta do jazdy i zrzucenie lodu z samochodu, plandeki, dachu. Szyby w pojeździe muszą być oczyszczone ze śniegu i szronu. W innym wypadku kierowca popełnia wykroczenie.

 Czytaj również: Dwa miesiące temu podpalił stodołę. Teraz dokonał rozboju [ZOBACZ TUTAJ]
 


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART