› Aktualności
13:46 / 23.07.2019

Tak pędzili, że stracili prawa jazdy

Tak pędzili, że stracili prawa jazdy

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. To z tego powodu tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1.400 wypadków drogowych - przestrzegała niedawno Komenda Główna Policji [ZOBACZ TUTAJ]Tymczasem jarocińska policja poinformowała o kolejnych kierowcach, którzy przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT


 

Jeden z nich wpadł na ul. Św. Ducha w Jarocinie. Funkcjonariusze nadzorujący ruch zauważyli jadący w ich kierunku samochód marki Opel Insignia. Nakierowany na pojazd przyrząd do pomiaru prędkości wykazał, że kierowca pędzi z szybkością 102 km/h, czyli przekraczając o 52 km prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym - mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.   

 

 

Niezdyscyplinowanym kierowca okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Żerków. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument uprawniający do kierowania oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 400 zł. Na kierującego nałożono także punkty karne w liczbie 10.

Kolejny pirat drogowy wpadł w Roszkowie.

 

Policjanci z jarocińskiej drogówki zauważyli Forda S-Max, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, wykazał, że pojazd porusza się z prędkością aż 114 km/h. Pomiar został przeprowadzony na drodze gminnej, w ternie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h - informuje policjantka. 

 

Tym samym 36-letni mieszkaniec gminy Jarocin przekroczył ją o 64 km/h. Kierowca ten także został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego uprawnienia do kierowania.
 

 


To już kolejni kierowcy, którzy stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę [ZOBACZ TUTAJ].

 

Czytaj również:  Policja wyjaśnia okoliczności napaści na kobietę. Czy doszło do gwałtu? [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST