› Gospodarka
09:28 / 07.01.2020

Tania energia dla firmy? To możliwe

Tania energia dla firmy? To możliwe

Ceny prądu dla klientów biznesowych nie są, jak w przypadku właścicieli gospodarstw domowych, objęte urzędowymi regulacjami zapobiegającymi nadmiernym podwyżkom. Ciężar rosnących kosztów wytwarzania energii spadł więc w ostatnich latach przede wszystkich na właścicieli dużych firm. Przedsiębiorcy, którzy chcą zaoszczędzić na energii, powinni dokładnie przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku.

To żadna nowość, że przedsiębiorcy płacą za prąd więcej, niż klienci indywidualni. Obowiązują ich inne taryfy. Istnieje kilka sposobów, by skutecznie zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej w firmie. Jeden z nich to optymalizacja tego zużycia przez eliminację strat energetycznych. Drugi to wybór atrakcyjnej oferty sprzedawcy prądu. Obydwa sposoby można połączyć, wybierając ofertę ENERGIA+ Professional od Enei, jednego z największych dostawców energetycznych w Polsce.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Rachunki za prąd mogą pochłaniać, zależnie od profilu przedsiębiorstwa, statystycznie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent kosztów działalności. Tania energia dla firmy brzmi jak mrzonka. Szczególnie w świetle nieustających doniesień o wzrostach kosztów produkcji energii elektrycznej. Dopóki węgiel stanowi energetyczną podstawę naszego kraju, obciążenia finansowe związane z limitami wytwarzania dwutlenku węgla będą przekładać na wysokość rachunków za prąd. Klienci biznesowi są tu bezradni, co nie znaczy, że nie mogą optymalizować wydatków, odpowiednio dobierając ofertę.

ENERGIA+ Professional jest produktem przeznaczonym dla dużych firm. Przede wszystkim zakładów przemysłowych, których działalność opiera się na wysoce energochłonnym, ciężkim sprzęcie elektrycznym. To pakiet usług, który obejmuje, oprócz dostawy energii elektrycznej, konsulting specjalistyczny i audyt energetyczny firmy.

W ramach audytu eksperci Enei dokonają analizy potencjalnych strat energii i wskażą obszary potencjalnych oszczędności. Wynajdą niezauważone wcześniej wady techniczne urządzeń i instalacji elektrycznych, które mogą prowadzić do nadmiernego zużycia i doradzą rozwiązania optymalizacyjne. Podzielą się swoją rozległą wiedzą, pomagając w przebudowie lub budowie układów kompensacyjnych i pomiarowych. Wasza firma, oprócz atrakcyjnej stawki za energię elektrycznej, może zyskać dzięki podobnemu audytowi znaczące oszczędności.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART