› Aktualności
06:13 / 29.04.2020

Targowisko Miejskie w Jarocinie nadal zamknięte. Zobacz do kiedy [AKTUALIZACJA]

Targowisko Miejskie w Jarocinie nadal zamknięte. Zobacz do kiedy [AKTUALIZACJA]

fot. Lidia Sokowicz

Targowisko Miejskie pozostaje zamknięte. Decyzja, czy będziemy mogli robić na nim zakupy w maju, zapadnie prawdopodobnie w tym tygodniu.

   

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Miejscem sprzedaży zarządza Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie. Decyzja w tej sprawie zależna jest również od burmistrza. 

 

Rozporządzenie dotyczące konieczności zakrywania ust i nosa przy użyciu np. maseczek w miejscach publicznych dotyczy także targowisk, giełd rolnych oraz bazarów. Zgodnie z ostatnimi uregulowaniami w tym zakrersie mogą one dalej legalnie funkcjonować w czasie epidemii koronawirusa. Jednakże zarządcy i właściciele stoisk i targowisk muszą przestrzegać poniższych zasad, określonych przez przepisy zawarte we wspomnianym rozporządzeniu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. A to oznacza, że są zobowiązani do zapewnienia rękawiczek oraz środków do dezynfekcji rąk dla sprzedawców oraz robiących zakupy. Przepisy mówią też o obowiązku dokonywania po każdym kliencie dezynfekcji stanowiska obsługi lub stanowiska kasowego.

 

Na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży może przypadać maksymalnie 4 osoby - w przypadku handlu na straganie lub targowisku - z wyłączeniem osób stanowiących obsługę tych obiektów, placówek, targowisk oraz straganów. Jeśli więc na bazarze lub targowisku jest np. 50 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 150 klientów. Należy zachować bezpieczną odległość klient-klient oraz między klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca. Wynosi ona minimalnie 2 metry. Osoby oczekujące na swoją kolej po zakupy również powinny zachować dystans nie mniejszy niż 2 metry.

 

Co ciekawe targowisk i straganów dotyczą również 2 godziny dla seniorów. Od 10.00 do 12.00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia.

 

Tydzień temu targowisko uruchomiono w Pleszewie. W Krotoszynie handel w ograniczony do płodów rolnych m.in. warzyw, owoców, sadzonek kwiatów, owoców i warzyw miałby ruszyć od 5 maja.

 

AKTUALIZACJA

Prezes Marcin Leśniak poinformował dzisiaj, że Targowisko Miejskie zostanie otwarte od piątku 8 maja, ale w ograniczonym zakresie.

 

 

O CZYM PRZECZYTASZ W NOWYM WYDANIU "GAZETY JAROCIŃSKIEJ"?

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART