› Aktualności
18:41 / 05.01.2020

Teraz jest tak, jakby co sekundę odpalana była jedna bomba atomowa, która została zrzucona na Hiroshimę

Teraz jest tak, jakby co sekundę odpalana była jedna bomba atomowa, która została zrzucona na Hiroshimę

fot. Anna Kopras-Fijołek

Co to jest efekt cieplarniany? Czym sami sobie szkodzimy i czym możemy doprowadzić do zagłady ludzkości?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

- Efekt cieplarniany to jest tak naprawdę zjawisko naturalne. Do powierzchni Ziemi dopływa długofalowe promieniowanie słoneczne. Ono tę Ziemię ociepla, a część tego ciepła - którą oddaje Ziemia - unosi się ku Kosmosowi - mówi dr hab. inż. Zbigniew Karaczun. - Dzięki temu, że w atmosferze mamy gazy cieplarniane - m.in. dwutlenek węgla, metan, podtlenek azotu - część promieniowania "uciekającego" z Ziemi pozostaje w atmosferze, ociepla ją. Dzięki temu mamy na Ziemi temperaturę o 33 stopnie wyższą - w porównaniu z tym, gdyby tych gazów nie było. I dzięki temu życie biologiczne na Ziemi jest możliwe.

 

 

Problem zaczął się wtedy, gdy nadeszła rewolucja przemysłowa. Zaczęliśmy masowo spalać węgiel, żeby pozyskiwać energię. I wprowadzać do atmosfery dodatkowe ilości gazów cieplarnianych. Coraz większa ilość ciepła, energii jest tam zatrzymywana. Ta energia musi się w jakiś sposób wyładowywać.

 

Fizyk jądrowy, klimatolog, analityk megatrendów Marcin Popkiewicz powiedział, że to tak, jakby co sekundę w atmosferze odpalać jedną bombę atomową, która została zrzucona na Hiroshimę. CO SEKUNDĘ! To jest taka ilość energii. Można sobie wyobrazić, jak bardzo jest to groźny proces dla przetrwania i trwania całej cywilizacji.

 


ZOBACZ TEŻ - TO, CO SIĘ DZIEJE WOKÓŁ NAS, MA ZNACZENIE DLA NASZEJ PRZYSZŁOŚCI

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST