› Aktualności
08:18 / 04.01.2020

To, co się dzieje wokół nas, ma znaczenie dla naszej przyszłości

To, co się dzieje wokół nas, ma znaczenie dla naszej przyszłości

fot. Anna Kopras-Fijołek (z wykładu)

To jesteśmy my - to jest zdjęcie naszej Ziemi zrobione z granic Układu Słonecznego. Jedno z najdalej zrobionych zdjęć Ziemi.

 

- Pokazuję to zdjęcie, bo rzadko patrzymy na nas z tej perspektywy - tu jest całe nasze dobro, cała nasza przestrzeń ekologiczna. Nie ma dla nas w tej ciemności wszechświata innego miejsca na przetrwanie. Nie możemy się stąd przenieść. Dlatego tak ważne jest zachowanie stabilności procesów ekologicznych, procesów przyrodniczych - podkreśla dr hab. inż. Zbigniew Karaczun.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

Już dzisiaj skutki zmian klimatu wpływają na nasze zdrowie, na system opieki zdrowotnej.

 

- Działania na rzecz ochrony klimatu oznaczają przede wszystkim redukcję emisji gazów cieplarnianych, ograniczenie spalania węgla energetycznego i innych paliw kopalnych. Będą zwiększały bezpieczeństwo przez wyeliminowanie współzanieczyszczeń powodujących SMOG - dodaje dr hab. inż. Zbigniew Karaczun.

 

ZOBACZ TEŻ - CO SIĘ Z NAMI DZIEJE? CO DZIEJE SIĘ Z NASZYMI DZIEĆMI?

 

  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.


 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART