› Aktualności
14:43 / 16.01.2020

"To są te niebezpieczeństwa dla gminy" - mówi samorządowiec. O co chodzi?

fot. Anna Kopras-Fijołek

Jednej radnej po raz kolejny nie było, a jeden radny - wstrzymał się od głosu. Pozostałych 13 opowiedziało się za przyjęciem najważniejszej dla gminy Nowe Miasto nad Wartą uchwały.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 - Główne zadanie, który ma wpływ na nasz deficyt budżetowy, jest przesunięcie zadania z roku 2019 na rok 2020, czyli rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Boguszynie - mówi przewodniczący rady Waldemar Tomaszewski. - Zakończenie budowy było planowane w 2019 roku. Niestety, zostało przesunięte na rok 2020.

 

 

W tym roku mieszkańcy będą mieć większe obciążenia z tytułu opłat wnoszonych do gminnego budżetu.

 

- Podnoszone są podatki, które przez wiele lat nie się nie zmieniały. Gdyby wszyscy zapłacili, byłoby to dodatkowe 400 tys. zł wpływu do budżetu - zauważa przewodniczący rady, Waldemar Tomaszewski.

 

 

Pierwsza rzecz to realizacja zadań. Druga - zabezpieczenie bieżącego utrzymania.

 

- Subwencja oświatowa jest dalece niewystarczająca w stosunku do wydatków, które przeznaczamy na szkoły. To są te niebezpieczeństwa - mówi wójt gminy, Aleksander Podemski. - Musimy jednak patrzeć optymistycznie, trzeba realizować budżet i szukać różnych możliwości, żeby to się udało.

 

 

W głosowaniu nad projektem uchwały za jego przyjęciem opowiedziało się 13 z 14 obecnych radnych (nieobecna była Wiesława Miśkiewicz). Wstrzymał się od głosu radny Juliusz Twardowski.

Dlaczego? O tym w najnowszym wydaniu "Gazety Jarocińskiej". Także o tym, jakie będą tegoroczne dochody i wydatki gminy i na co nowomiejski samorząd zamierza wydać pieniądze. 

 

ZOBACZ TEŻ - MIESZKANKA GMINY CHCE MNIEJ PŁACIĆ ZA ŚMIECI

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART