› Aktualności
18:38 / 14.10.2018

To się rzadko zdarza. Toast wznieśli na dachu

To się rzadko zdarza. Toast wznieśli na dachu

fot. Elżbieta Rzepczyk

Gmina Jaraczewo.  Filia biblioteki w Górze. Czytelnicy


 

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy korzystają z bibliotek, a zwłaszcza mieszkańców gminy Jaraczewo. Jutro (15 października) odbędzie się otwarcie nowej  biblioteki w Górze. O godzinie 10.00 placówka zostanie oddana  czytelnikom.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

- Na naszych gości będzie czekać miła niespodzianka i aromatyczna kawa - zdradza Katarzyna Roszak, dyrektor biblioteki w Jaraczewie.


W piątek nowy obiekt zaprezentowano radnym i zaproszonym gościom.  Po sesji  Rady Miasta i Gminy Jaraczewo odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi.[ ZOBACZ TUTAJ]


Budowa kosztowała 668 tys. zł, w tym 423 tys. zł pozyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo. Biblioteka w Górze wyróżnia się spośród wszystkich na terenie powiatu jarocińskiego. Ma czytelnię na dachu. W piątek grała tam kapela, która witała wszystkich gości.

- Chciałam wznieść toast. Zaprosić wszystkich na lampkę szampana i życzyć, aby ta nowa biblioteka była prawdziwą radością dla użytkowników i mieszkańców naszej gminy - mówiła Katarzyna Roszak, dyrektor biblioteki w Jaraczewie w czasie otwarcia nowej siedziby - filii w Górze.

 

 Kilka minut później oddano do użytku parterowy budynek przy Szkole Podstawowej w Górze, w którym mieszczą się dwie sale lekcyjne [ZOBACZ TUTAJ]

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 7