› Aktualności
09:34 / 18.07.2020

Trwa budowa oczyszczalni w Kamieniu. Kiedy zostanie oddana do użytku

Trwa budowa oczyszczalni w Kamieniu. Kiedy zostanie oddana do użytku

fot. Gmina Żerków

Gmina Żerków. Żerków. Oczyszczalnia ścieków w Kamieniu.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

W Kamieniu powstaje nowa mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków w technologii złóż biologicznych i zraszanych wraz z wodociągiem i siecią kanalizacji sanitarnej. Będzie to trzeci tego typu obiekt na terenie gminy Żerków.

 

Kto poprowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie?

 

W postępowaniu przetargowym, które zakończyło się jeszcze w kwietniu, wybrano firmę Ekofinn-Pol z Banina. Prace budowlane, które są prowadzone wiążą się z okresowymi utrudnieniami dostępu do położonych w pobliżu nieruchomości.

 

Koszt inwestycji wynosi blisko 1.200 000 zł na co żerkowski magistrat zaciągnął pożyczkę od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Do wspomnianej oczyszczalni podłączony zostanie tylko Kamień zwłaszcza budynki tamtejszego osiedla. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w październiku tego roku.

 

Generalnie w tym miejscu nie miała powstać kanalizacja, dlatego postanowiliśmy dla tej lokalizacji zbudować oczyszczalnie – tłumaczy burmistrz Michał Surma.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART