09:53 / 04.12.2019

Trwa ustawianie świątecznej choinki. To prawdziwa operacja specjalna [ZDJĘCIA]

Trwa ustawianie świątecznej choinki. To prawdziwa operacja specjalna [ZDJĘCIA]

fot. Błażej Ciesielski

Trwa operacja ustawiania światecznej choinki. To prawdziwa misja specjalna, bo okoliczności i miejsce są nadzwyczajne. Zobacz nasze WIDEO i zdjęcia.

 

W tym roku świąteczna choinka nie stanęła jak zawsze na jarocińskim rynku. Nie ustawiono tam także pozostałych elementów bożonarodzeniowej scenerii. Jaka jest przyczyna i gdzie w takim razie podziały się świąteczne dekoracje?

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

Otóż rynek stał się placem budowy. Rozpoczęła się zapowiadana od dłuższego czasu wymiana niemal wszystkich podziemnych sieci i budowa nowych. Roboty potrwają do połowy 2022 roku.

 

 

[pomóż innych, by też cieszyli sieę świętami - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

W tej sytuacji powstał pomysł, aby choinkę ustawić na rondzie na wysokości stacji paliw Amic (dawna Lukoil - przyp. red.) przy wjeździe do Jarocina.

 

 

[świąteczny kiermasz w Jarocinie już wkrótce - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

Były, co prawda wątpliwości, czy będzie to bezpieczne, ponieważ, kiedy stała Na rynku, mieszkańcy mieli zwyczaj robienia sobie zdjęć na jej tle. Ostatecznie jednak postanowiono spróbować czy nowe miejsce się sprawdzi.

 

 

[Jarocińskie Mikołajki - szczegóły TUTAJ]

 

 

Dlatego ci, który tam przejeżdżali albo przechodzili w tej okolicy przeżyli wczoraj (3 grdnia) prawdziwe zaskoczenie, ponieważ choinka stanęła, ale nie na rondzie, tylko na pobliskim skwerze.

 

 

Okazuje się, że dzisiaj - 4 grudnia odbyła się operacja przestawiania drzewka na środek ronda. Była to specjalna misja ze względu na okoliczności, miejsce i sprzęt, który musiał byc do tego celu użyty [zobacz nasze WIDEO].

 

 

 

Pozostałe elementy świątecznej scenerii, takie jak ogromny fotel św. Mikołaja czy gigantyczne bombka choinkowa zostały rozmieszczone w różnych częściach Jarocina, między innymi pod JOK-iem, na placu przy ulicy Szubianki czy w okolicach aquaparku.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 8