› Aktualności
13:01 / 08.07.2020

Trzech ratowników medycznych w izolacji

Trzech ratowników medycznych w izolacji

W Szpitalu Powiatowym w Jarocinie potwierdzono przypadki zakażeń wśród ratowników medycznych. Pracowników wysłano na kwarantannę.

 

 

Największy dobowy przyrost zachorowań w powiecie jarocińskim odnotowano w piątek (4 lipca). Wtedy to dotarły do nas informacje o 5 członkach rodziny, u których potwierdzono COVID-19. Czytaj TUTAJ. 

 

W kolejnych raportach Ministerstwo Zdrowia poinformowano o nowych przypadkach zakażeń na terenie naszego powiatu. W niedzielę potwierdzono zakażenie u 36-letniego mężczyzny, natomiast we wczorajszych statystykach znaleźli się dwaj mężczyźni (35 i 47 lat). Zobacz TUTAJ. 

 

Od kilku dni w Jarocinie krążyły pogłoski na temat ewentualnych zakażeń SARS-CoV-2 wśród jarocińskich ratowników medycznych. Prezes szpitala, Henryk Szymczak potwierdza tę informację. Wszyscy trzej mężczyźni, którzy znaleźli się w niedzielnym i wtorkowym raporcie, pracowali w Zespole Ratownictwa Medycznego w Jarocinie. Obecnie dwoje z nich przebywa w izolatorium, a tylko jeden w izolacji domowej. 

 

Od razu zadziałaliśmy. Wprowadziliśmy odpowiednie procedury Wszystkie osoby, które kontaktowały się z zakażonymi ratownikami zostały poddane kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu – zapewnia prezes szpitala Henryk Szymczak.

 

Niestety w dzisiejszym raporcie podanym przez Urząd Wojewódzki znalazło się kolejne zakażone dziecko. Przebywa ono w poznańskim izolatorium. To już trzeci przypadek koronawirusa wśród dzieci.

 

Obecnie w powiecie jarocińskim mamy 15 chorych, z czego 4 osoby są hospitalizowane, trzy przebywają w izolatorium. Reszta osób została poddana izolacji domowej. Z naszych ustaleń wynika jednak, że liczba osób przebywających w izolatorium jest wyższa i wynosi 5 osób. Od początku trwania pandemii odnotowano 28 przypadków zachorowań na COVID-19. Zmarły trzy osoby, a 10 uznano za wyleczone.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%