› kultura i rozrywka
11:46 / 07.09.2010

Tym razem w Klęce

Tym razem w Klęce
Występy Alicji Janosz - laureatki pierwszej edycji programu „Idol” oraz Teatru Tańca Hakashanti z Zielonej Góry były największymi atrakcjami Dni Ziemi Nowomiejskiej.

Festyn został zorganizowany po raz drugi przez grupę młodych działaczy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowomiejskiej. Impreza, której głównym założenieniem jest integracja mieszkańców gminy, odbywa się w pierwszy weekend września, za każdym razem w innej miejscowości. Pierwsza edycja Dni Ziemi Nowomiejskiej miała miejsce w Nowym Mieście. W tym roku odbyła się w Klęce, a trzecia planowana jest w Chociczy.
Rozpoczęto w piątek mszą św. w nowomiejskim kościele parafialnym. Wieczorem w Gminnym Ośrodku Kultury wystawiono „Legendę o Czarnej Helenie”. Główne obchody odbyły się w sobotę na placu przy pałacu w Klęce. Z propozycji Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowomiejskiej skorzystało kilkaset osób. Na scenie zaprezentowały się m.in. Zespół Folklorystyczny „Laskowiacy”, grupa tańca nowoczesnego „Eltoro”, zespoł „Za Zu Zi” z Jarocina. W parku przygotowano wiele atrakcji głównie dla najmłodszych - dmuchane zamki, trampoliny oraz konkursy plastyczne. Była też loteria fantowa, w której główną nagrodą była kolacja z noclegiem w Folwarku Konnym w Hermanowie. Swoje stoiska miały m.in. Ceramika Riwal Sp. z o.o. oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chromcu. Nie zabrakło również kiermaszu kulinarnego, na którym można było spróbować m.in. chleba ze smalcem. Przed południem w Nowym Mieście rozegrane zostały konkurencje sportowe - turniej tenisowy i siódemkowy. Imprezami towarzyszącymi były także „bieg zdrowia” oraz zawody wędkarskie.
Gwiazdą Dni Ziemi Nowomiejskiej była w tym roku Alicja Janosz (na zdjęciu). Wokalistka znana jest głównie dzięki zwycięstwu w pierwszej edycji programu telewizyjnego „Idol”. W Klęce zaśpiewała m.in. piosenkę „Nie możesz” - jedną z tych, które znajdą się na jej najnowszej płycie, którą artystka obecnie nagrywa. Atrakcją szczególnie dla najmłodszych widzów był występ Teatru Tańca Hakashanti z Zielonej Góry. Grupa zaprezentowała w Klęce swoje najnowsze przedstawienie „Kozieł” oraz „fireshow” czyli pokaz żonglerki „żywym ogniem”. Sobotnią imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Este-Fakt”.
(ls)

Organizatorzy zapraszają dodatkowo także do Śmiełowa na prelekcję Ewy Kostołowskiej zatytułowaną „Na paryskim bruku (Emigracyjne losy Adama Mickiewicza)”. Specjalne spotkanie dla mieszkańców Ziemi Nowomiejskiej zaplanowano na środę 8 września. Początek o godz. 18.00 w muzeum w Śmiełowie.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 


0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART