› Motoryzacja
09:43 / 26.03.2019

Ubezpieczenie małych samochodów dostawczych - jak nie przepłacić?

Ubezpieczenie małych samochodów dostawczych - jak nie przepłacić?

Zainteresowani tematem doskonale wiedzą, jak trudno jest znaleźć ubezpieczenie dla vana na korzystnych warunkach. Składki ubezpieczeniowe od lat utrzymują się na wysokim poziomie, co zdecydowanie zniechęca właścicieli mini dostawczaków do zakupu polisy innej niż OC. Jest jednak pewne rozwiązanie, które zapewni Ci kompleksową ochronę i nie nadwyręży Twojego budżetu. Chcesz wiedzieć jakie? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Kierowcy samochodów osobowych nie od dziś narzekają na wysokie ceny polis ubezpieczeniowych. O ile nie mamy obowiązku wykupywania AC, Assistance czy NNW, to bez ważnego OC na drogę nie wyjedziemy, bo tak stanowi prawo. Jeszcze więcej zapłacić muszą posiadacze nietypowych pojazdów takich jak vany. Składki na ubezpieczenia dla małych samochodów dostawczych czasem przyprawiają wręcz o zawrót głowy. Gdzie szukać korzystnych rozwiązań?

 

Brytyjska polisa dla samochodów typu van

Pod względem ekonomicznym korzystniej jest dobrze się rozejrzeć i poszukać rozwiązań w zakresie ochrony u zagranicznych ubezpieczycieli. Statystyki nie kłamią, a jakby im się bliżej przyjrzeć, okazuje się, że towarzystwa ubezpieczeniowe takie jak Insurance Factory z UK cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie bez powodu zresztą. Mają one w swoich ofertach wyspecjalizowane pakiety, oferujące ochronę dostosowaną do potrzeb i oczekiwań właścicieli różnych pojazdów, w tym vanów. I to za całkiem przyzwoitą cenę, która jest konkurencyjna dla tej oferowanej przez niejednego polskiego ubezpieczyciela. Nikogo już więc nie dziwi fakt, że wolimy ubezpieczać się poza granicami naszego kraju.


Chcesz wiedzieć więcej na temat polisy dla małych samochodów dostawczych? Kliknij tutaj: https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance.

 

Wystarczy OC, czy trzeba kupić też AC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kupujemy, bo tak trzeba. Ale czy wystarczy ono, gdy dojdzie do tragedii?

Nie zapominajmy, że dostawczaki to samochody wykorzystywane do zadań specjalnych. Są intensywnie eksploatowane, służą do przewozu osób i towarów, warto więc zaopatrzyć się w dodatkową ochronę, która pozwoli uniknąć przestoju w firmie i zapewni ciągłość pracy. Wyspecjalizowana polisa uchroni też od finansowych konsekwencji kierowcę, jeśli przewożony przez niego towar zostanie zniszczony lub skradziony. Inwestycja w ubezpieczenie Autocasco z pewnością nie będzie więc stratą pieniędzy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%