› Aktualności
13:28 / 12.03.2018

Ukradł forda w Niemczech. Uciekał policji. Uderzył w płot. Trafił do aresztu

Ukradł forda w Niemczech. Uciekał policji. Uderzył w płot. Trafił do aresztu

fot. Materiały KPP w Jarocinie

Jarocin. Policja ujawnia szczegóły dotyczące ubiegłotygodniowej akcji ujęcia mężczyzny, który postanowił uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że zatrzymany jest podejrzany o kradzież auta, ma tez na koncie inny wyrok.

 

O sprawie informował jako pierwszy portal jarocinska.pl [ZOBACZ TUTAJ].

- Zatrzymanie sprawcy kradzieży samochodu marki Ford Edge miało miejsce 6 marca br. ok godz. 13.00. Policjant ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej samochodu osobowego na niemieckich numerach rejestracyjnych w związku z przekroczeniem przez kierującego nim dozwolonej prędkości – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik KPP w Jarocinie.

- Jak się okazało, kierujący pojazdem nie miał najmniejszej ochoty na spotkanie z mundurowymi, na widok których gwałtownie przyspieszył. Policjant natychmiast podjął pościg za uciekającym kierowcą, który oddalał się krajową 12 w kierunku Jarocina. Mężczyzna jednak nie zapanował nad pojazdem i na łuku drogi w miejscowości Jaraczewo uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. W wyniku podjętego pościgu został on zatrzymany przez kryminalnych i dzielnicowych.

 

Policyjni technicy w trakcie oględzin stwierdzili, że rozbite auto widnieje w policyjnych systemach jako poszukiwane. Dzień wcześniej ford edge został skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany 22-latek jest mieszkańcem Jeleniej Góry.

 

- Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży samochodu poprzez włamanie. Za to przestępstwo 22-latek może trafić do więzienia nawet na 15 lat ponieważ przestępstwa kradzieży z włamaniem dopuścił się w warunkach recydywy - dodaje rzecznik - Mężczyzna będzie także odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Sąd Rejonowy w Jarocinie za wniosek prokuratury zdecydował, że najbliższe 3 miesiące 22-latek spędzi tymczasowym areszcie.

Chcesz wiedzieć pierwszy, co się dzieje w regionie? POLUB NASZĄ STRONĘ - ZWIELKOPOLSKI24.PL [TUTAJ]

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%