10:13 / 13.06.2020

Ulica już prawie gotowa. Przebudowa kosztowała ponad 5 milionów [ZDJĘCIA]

Ulica już prawie gotowa. Przebudowa kosztowała ponad 5 milionów [ZDJĘCIA]

fot. UM Jarocin

Najpierw kanalizacja, potem nowy asfalt, chodnik i parking - tak wygląda przebudowa jednej z ważniejszych ulic w Mieszkowie [zobacz ZDJĘCIA].

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

 

Ulica Dworcowa w Mieszkowie ma dwóch właścicieli - powiat i gminę Jarocin - i to było główną przyczyną, że mieszkańcy tak długo czekali na jej generalny remont. W tym roku wreszcie doszło do zjednoczenia sił. Za przebudowę zabrało się dwóch wykonawców - każdy samorząd wyznaczył swojego [o tym pisaliśmy także TUTAJ].

 

 

Na gminnym - ponad 600-metrowym odcinku ulicy prowadzącym do dworca PKP najpierw Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało kanalizację deszczową.

 

[jedna z ważniejszych ulic w Jarocinie już prawie przebudowana - zobacz i czytaj TUTAJ]

 

Później na drodze położony został asfalt. Przebudowa obejmowała także wykonanie parkingu na 128 miejsc postojowych oraz chodnika z kostki brukowej.

 

 

Gmina Jarocin przeznaczyła na to zadanie blisko 3,4 mln zł. Wykonawca inwestycji - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud na zakończenie prac miał czas do końca maja.

 

[wielkie rury na jarocińskim rynku - jak wygląda przebudowa centrum miasta - zobacz i czytaj TUTAJ]

 

Podobny zakres ma modernizacja ponad kilometrowego odcinka należącego do powiatu - od skrzyżowania z ulicą Osiecką do przejazdu kolejowego. Tam też projekt zakłada nową nawierzchnię oraz przebudowę i poszerzenie do 2 metrów chodnika.

 

[uwaga na utrudnienia na skrzyżowaniu przy Glanie w Jarocinie - szczgóły TUTAJ]

 

Wykonawcą robót w tym przypadku jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz. Koszt powiatowej inwestycji to ponad 1,7 mln zł, z czego nieco ponad 250 tys. zł stanowi dofinansowanie z gminy Jarocin. Termin zakończenia powiatowego odcinka wyznaczono na koniec czerwca.

 

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 12