08:51 / 14.11.2019

Umowa podpisana. Są pieniądze na dokończenie ścieżki rowerowej [ZDJECIA]

Umowa podpisana. Są pieniądze na dokończenie ścieżki rowerowej [ZDJECIA]

fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Budowę ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa podzielono na trzy etapy. Pierwszy został oddany do użytku pod koniec czerwca. Drugi jest w trakcie budowy. A co z trzecim? Kiedy bez problemu pojedziemy rowerem na tej trasie?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Pierwszy odcinek ścieżki - z Żerkowa w stronę Jarocina o długości 1,8 km był gotowy ponad cztery miesiące temu [o tym więcej pisaliśmy TUTAJ]. Obecnie trwa budowa drugiego - od Jarocina do końca zabudowań w Wilkowyi [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Wykonanie kwotą 1,5 mln zł dofinansowała gmina Jarocin [czytaj szerzej TUTAJ]. Jest to połowa kosztów, resztę wyłoży powiat, który jest właścicielem drogi.

 

 

[podobną umowę na dofinansowanie podpisali przedstawiciele gminy Jarocin - jaka droga zostanie przebudowana z pozyskanych pieniędzy - czytaj TUTAJ]

 

 

Za te pieniądze ma powstać ścieżka o długości około 3 km i szerokości 2 m. Na odcinku około 300 m - od ulicy Sportowej do Maratońskiej oraz od Okrężnej do Lisiej (około 600 m) w Jarocinie - wykonane zostanie poszerzenie i remont istniejącego chodnika.

 

 

Oba te odcinki wybudowane zostaną z kostki brukowej. Na kolejnym - około 1 km - położona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Będzie on przebiegał od ulicy Lisiej do końca zabudowań w miejscowości Annapol w miejscu, gdzie w ubiegłym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie ułożyło kanalizację.

 

 

Tam też wykonane zostanie miejsce do wysiadania dla osób korzystających z komunikacji publicznej (pomiędzy Lisią a Kruczą) oraz plac manewrowy dla autobusów (Annapol, ul. Zajęcza).

 

 

Na odcinku od ostatnich zabudowań w Annapolu do mostu nad Lutynią w Wilkowyi - jadąc od Jarocina - ścieżka wybudowana zostanie po lewej stronie drogi. Powstanie tu odcinek asfaltowy o długości około 950 m.

 

 

Wykonanie trzeciego etapu inwestycji uzależnione było od tego, czy powiat otrzyma dofinansowanie, o które wnioskował do programu przebudowy dróg lokalnych.

 

 

Takie dofinansowanie w wysokości niecałych 3 mln zł zostało przyznane, a przedstawiciele powiatu: starosta Lidia Czechak, jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak oraz skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak, podpisali stosowną umowę w urzędzie marszałkowskim.

 

 

Tuż po tym wydarzeniu starosta napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych:

 

 

„Wspaniale możemy podpisywać umowę na ostatni etap tej inwestycji. Cieszę się, że Fundusz Dróg Samorządowych wspiera nasze powiatowe inwestycje. To nasze 3 dofinansowanie z tego funduszu.”

 

 

 

Cała ścieżka rowerowa z Jarocina do Żerkowa ma zostać oddana do użytku rowerzystom w 2020 roku.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
2
oceń tekst 2 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 6