› Koronawirus - Raport
09:00 / 30.04.2020

Utrudnienia w komunikacji publicznej. Przewoźnik zawiesił część kursów

Utrudnienia w komunikacji publicznej. Przewoźnik zawiesił część kursów

fot. zdjęcie poglądowe

Gmina Żerków. Żerków. Utrudnienia w komunikacji publicznej na terenie gminy Żerków. 

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

 

Nie jeździ większość autobusów w gminie Żerków. Dojazd do Jarocina oraz innych miejscowości jest znacznie utrudniony” - napisał do nas czytelnik.

 

Firmy realizujące przewozy pasażerskie wprowadziły już na poczatku trwania epidemii SARS-CoV-2 ograniczenia w kursowaniu autobusów. Najpierw na obostrzenia zdecydowały się Jarocińskie Linie Autobusowe. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Kolejne kroki podjęte zostały przez Usługi Transportowe Romana Grzelaka, który zawiesił kursy autobusowe na terenie gminy Jaraczewo. Czytaj o tym TUTAJ.

 

Na częściowe ograniczenia zdecydowała się również firma transportowa Eugeniusza Grzelaka obsługująca  gminę Żerków. Na stronie internetowej przewoźnika widnieje informacja, że pierwsze obostrzenia w kursowaniu autobusów pojawiły się już 12 marca, kiedy to zawieszone zostały wszystkie kursy z oznaczeniem „S”. Kolejnymi, które zaczęły obowiązywać jeszcze w tym samym miesiącu, były - zmniejszenie kursów na linii B, D i H oraz zawieszenie kursów sobotnich.

 

Kup e-wydanie Gazety Jarocińskiej. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

Następne zmiany wprowadzone zostały 17 kwietnia. Przewoźnik zadecydował, że z kursów autobusowych będą mogli korzystać tylko pasażerowie posiadający bilety miesięczne, które zakupić można wyłącznie telefonicznie. Doszły też ograniczenia na trasie „A”. Co ważniejsze, oba biura firmy Usługi Transportowe Eugeniusz Grzelak, mieszczące się w Żerkowie i Jarocinie, są nieczynne.

 

O szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń oraz ewentualnego ich zniesienia zapytaliśmy właściciela przedsiębiorstwa transportowego. Czekamy na odpowiedź. 

 

Wesprzyj naszą współną akcję "Razem dla DPS-u". Wpłać niewielką kwote pieniędzy TUTAJ.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART