› Daj znać
07:55 / 19.03.2018

UWAGA! Będą usuwać bluszcz z drzew. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

UWAGA! Będą usuwać bluszcz z drzew. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

fot. Materiały UM w Jarocinie

Urząd Miejski w Jarocinie informuje, że dzisiaj (poniedziałek 19 marca) od godziny 10.00 na ulicy Kasztanowej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym. Powodem jest trwająca pielęgnacja drzew rosnących w Parku Radolińskich tuż przy okalającym go parkanie. Pracownicy firmy Ogrobud będą m. in. z podnośnika usuwać bluszcz z koron drzew. Przez dwie-trzy godziny ruch może odbywać się wahadłowo.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

- Bluszcz obrastający drzewa dodaje im wiele uroku. Jest jednak rośliną inwazyjną. Wspinając się szybko po pniu sukcesywnie powoduje obumieranie gałęzi poprzez ograniczanie dostępu światła. W Parku Radolińskich w Jarocinie mamy przynajmniej kilkadziesiąt przypadków, w których bluszcz obrósł już dużą część korony, co uniemożliwia przeprowadzenie procesu fotosyntezy i osłabia całe drzewo - wyjaśnia Piotr Kociński, inspektor nadzoru prac w drzewostanie.

 

W styczniu jedno z drzew rosnące między Skarbczykiem a ul. św. Ducha przewróciło się. Wcześniej, ze względu na stan zdrowotny, zostało wytypowane do prowadzonej obecnie wycinki. Silnie porośnięte drzewa są narażone na złamania i wywroty także ze względu na duże obciążenie bluszczem. Zagrożenie to zwiększa się także podczas deszczu czy opadów śniegu, a także przy silnych wiatrach.

- Drzewa rosnące w parku od strony ulicy Kasztanowej, bez poddania ich pracom pielęgnacyjnym polegającym m. in. na usuwaniu bluszczu z ich koron stanowiłyby zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia - wyjaśnia Piotr Kociński.

Z pojedynczych drzew rosnących w parku od strony ul. Kasztanowej bluszcz został już usunięty w ubiegłym tygodni

ZOBACZ jak wyglądają prace w Parku Radolińskich [WIDEO]
 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT