11:30 / 18.11.2019

UWAGA. Elewacja odpada. Interweniował inspektor nadzoru budowlanego [AKTUALIZACJA]

UWAGA. Elewacja odpada. Interweniował inspektor nadzoru budowlanego [AKTUALIZACJA]

fot. Internauta jarocinska.pl

Jarocin. Mieszkanka miasta informuje nas i ostrzega przed niebezpieczną sytuacją na jednej z ulic na terenie ścisłego centrum

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

- Dajcie znać mieszkańcom, szczególnie tym poruszającym się samochodami, że na ulicy Targowej sypie się elewacja kamienicy - alarmuje nasza rozmówczyni. - Co jakiś czas odpada kawałek gruzu i spada na ziemię.

 

 

Na ulicy widać fragmenty cegły i tynku, które spadły z dużej wysokości. Póki co nie wiadomo, do kogo należy budynek. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że co jakiś czas oderwane elementy są sprzątane.

 

Pytanie czy tylko elewacja jest w złym stanie, czy cały obiekt? Spróbujemy zainteresować sprawą Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jarocinie.

 

Już kilka lat temu właściciele a także najemcy wiekowych kamienic w centrum Jarocina alarmowali, że ich stan z roku na rok pogarsza się przez wzmożony ruch w centrum. 

 

Było to jeszcze przed budową obwodnicy miasta. - Musieliśmy klamrować całą kamienicę - mówiła wówczas jedna z właścicielek domu w rynku. 

 

[AKTUALIZACJA - 14.00]

 

Skontaktowaliśmy się Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Jarocinie i zgłosiliśmy sytuację związaną z kamienicą. Z uzyskanych informacji wiemy, że sprawa zostanie wyjaśniona w poniedziałek.

 

[AKTUALIZACJA 18 listopad, gdz. 11.00]

Udało nam się dzisiaj skontaktować z Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Jarocinie, Wojciechem Rodziakiem, który udzielił nam szczegółowych informacji:

 

W piątek około godz. 12.00 udaliśmy sią pod wskazany adres w celu zbadania sprawy. Stwierdziliśmy, że tynk w górnej części budynku jest odparzony. Użytkownik nieruchomości, który nie jest jej prawnym właścicielem, zgodził się posprzątać gruz oraz skuć odparzony tynk. Około godz. 15.30 w piątek ponownie udaliśmy się na miejsce. Wszystko było sprzatniete a tyn został skuty. 

 

W dniu dzisiejszym przewidziana jest kolejna kontrola stanu technicznego budynku. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 2