13:16 / 24.03.2020

UWAGA! Kolejne obostrzenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania!

UWAGA! Kolejne obostrzenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania!

fot. KPRM

Koronawirus. Konferencja premiera i ministra zdrowia. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia - dotyczące przemieszczania i zgromadzeń. APEL – Zostańmy w domu.

 

- Spodziewamy się sporego przyrostu zachorowań – mówi premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy by gospodarka uległa zapaści, musimy zadbać o aprowizację o zapewnienie odpowiednich warunków do życia.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

ZAKAZ WSZELKIM ZGROMADZEŃ! - Wirus krępuje nasze życie, ale my musimy dalej ograniczać zgromadzenia do absolutnego minimum. Nie powinny razem poruszać się więcej niż dwie osoby. Wszelkie przekraczanie tych dodatkowych norm, może być zabójczo niebezpieczne – mówi Morawicki. - Te ograniczenia są absolutnie niezbędne.

 

 

 

 

- Wszystkie dotychczasowe ograniczenia nadal obowiązują. - ten zakaz kontaktowania się bliskiego ze sobą, nie oznacza, że nie możemy kontaktować się przez inne środki, które są używane – mówi premier. - Jednocześnie od kilku dni jesteśmy w mocnych konsultacjach dotyczących tarczy antykryzysowej.

 

Szef rządu przewiduje, że gospodarka Polski i Europy ucierpi na uderzeniu koronawirusa, którego nikt się nie spodziewał. - Tarcza da nam możliwość lepszego przejścia przez te czasy - mówi Morawiecki. 

 

Premier apeluje by Polacy wzajemnie się wspierali. - Wierzę, że ten czas odosobnienia może nas nauczyć bliskich relacji. Musimy mieć dla siebie krzepiące słowo i cierpliwość, dobro na ręku, które jest potrzebne – mówi Morawiecki

 

- Wiem, że jest wam trudno, wiem że jesteście zmęczeni, ale tym bardziej chciałbym was prosić o większy wysiłek, by ograniczyć wirusa - mówi Łukasz Szumowski.

 

ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMU POZA NAPRAWDĘ POTRZEBNYMI SYTUACJAMI – np. do pracy.

 

- Bądźmy rozsądni uratujmy życie swoje i bliskich, ale też medyków, bo chcmey, żeby miał nas kto leczyć i diagnozować – mówi minister Szumowski.

 

ZAKAZ WYCHODZENIA z domu, poza absolutną koniecznością - do pracy, apteki, sklepu etc. - zacznie obowiązywać dzisiaj od północy - 25 marca. Ograniczenia dotyczą też komunikacji miejskiej. 

 

Oboostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia. W miejscach publicznych maksymalnie mogą przebywać 2 osoby (nie dotyczy to rodzin). W kościele na mszy maksymalnie 5 wiernych (poza duchownymi). Taka samo ograniczenie obowiązuje w przypadku pogrzebów. Za złamanie zakazu grozi kara nawet 5 tys. zł.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART