› Aktualności
07:55 / 21.05.2020

Uwaga plaga oszustw! Przestępcy wyłudzili prawie pół miliona złotych

Uwaga plaga oszustw! Przestępcy wyłudzili prawie pół miliona złotych

fot. KPP w Jarocinie

Policja alarmuje na terenie Wielkopolski działa grupa, która wyłudza pieniądze. W całym województwie w ten sposób skradziono prawie pół miliona złotych. Niestety, do przestępstw doszło też na terenie powiatu jarocińskiego.20 tys. zł straciła 84-letnia mieszkanka gminy Jarocin. Do seniorki zadzwonił trefny funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

- Twierdził, że rozpracowuje mężczyznę, który podszywa się pod listonosza i kradnie pieniądze - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

Kobieta miała być jedyną osobą, która mogła pomóc śledczemu.

 

Wmówił seniorce, że zabezpieczy jej oszczędności. Miała je wynieść przed uliczkę. 84-latka zapakowała pieniądze w saszetkę i wystawiła przed bramę. Później te pieniądze odebrała kobieta, która miała być funkcjonariuszką CBŚ - informuje rzeczniczka policji.

 

 

84-latka straciła wszystkie oszczędności.

 

 

Do kolejnej seniorki zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się, że jest prokuratorem i prowadzi śledztwo przeciwko przestępcom, którzy skradli 80-latce część pieniędzy z konta.

 

- Przekazała informację, że jest w stanie zabezpieczyć pozostałe. Poprosiła, aby poszła do banku je wypłacić. Kobieta udała się do placówki i pobrała pieniądze, po czym przekazała mężczyźnie, który miał być również pracownikiem prokuratury – opisuje oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o mężczyźnie, który podszył się pod oficera Centralnego Biura Śledczego rozpracowującego szajkę hakerów. Oszust wyłudził od mieszkanki gminy Jarocin dane do jej konta bankowego, po czym „wyczyścił” je z oszczędności [ZOBACZ TUTAJ]

 Policja przypomina, że nigdy nie angażuje w swoje działania osób postronnych i nie przyjmuje na ich poczet żadnych pieniędzy.

 

- Policjant nie może żądać i nie oczekuje od nikogo podania haseł do jakichkolwiek kont bankowych - podkreśla asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

- W przypadku jakichkolwiek telefonów od pseudownuczków, pseudopolicjantów itp., którzy potrzebują pieniądze na operację czy akcję łapania bandytów, jedynym wiarygodnym numerem telefonu jest numer podany na stronach internetowych policji. W naszym powiecie jest to: (62) 749-82-00. Dzwoniąc pod taki numer z pewnością otrzymają państwo pomoc i informacje, które uchronią przed tego typu oszustami - informuje policjantka.

 

Póki co policji nie udało się ustalić sprawców wyżej opisanych oszustw.

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST