› Aktualności
09:11 / 11.04.2019

UWAGA! Ważna zmiana organizacji ruchu w Jarocinie [MAPA OBJAZDÓW]

UWAGA! Ważna zmiana organizacji ruchu w Jarocinie [MAPA OBJAZDÓW]

fot. Bartek Nawrocki

Już dzisiaj - od godziny 16.00 zamknięty zostanie odcinek ulicy Wojska Polskiego - od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z ulicą Bema. Zmiana będzie tymczasowa i będzie obowiązywała od dzisiaj do piątku - 24 maja. W związku z tym przez ponad miesiąc w centrum Jarocina wyznaczono objazdy. Jak będziemy jeździć- zobacz MAPĘ poniżej.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Przeorganizowanie ruchu związane jest z budową łącznika, który ma przeciąć centrum miasta i połączyć ulicę Wrocławska z nową obwodnicą. Zwieńczeniem całej inwestycji będzie duże rondo, które powstaje u zbiegu ulic Bema, Śródmiejskiej i Hallera [zobacz na jakim etapie jest budowa - TUTAJ].

 

 

Nowa droga może kosztować nawet 40 milionów złotych. Z tego gmina pozyskała ponad 12 milionów złotych ze środków zewnętrznych [więcej TUTAJ].

 

 

Budowa ronda już w listopadzie ubiegłego roku wymusiła wprowadzenie zmiany organizacji ruchu po zamknięciu wyjazdu z ulicy Śródmiejskiej i Hallera na Wojska Polskiego [szczegóły czytaj TUTAJ].

 

 

[o egzaminach gimnzjalnych w cieniu strajku nauczycieli - czytaj TUTAJ]

 

 

Teraz kierowców czeka kolejna zmiana. Zamknięta zostanie bowiem ulica Wojska Polskiego - od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z ulicą Bema.

 

Zmiana będzie tymczasowa i będzie obowiązywała od czwartku - 11 kwietnia do piątku - 24 maja. Na ten czas wyznaczone zostały objazdy - zobacz MAPĘ poniżej.

 

 

[Jarocin Festiwal 2019 - kolejna odsłona - szczegóły TUTAJ]

 

W związku z zamknięciem odcinka ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z ulicą Bema od czwartku - 11 kwietnia wprowadzona została także następująca ZMIANA W KURSOWANIU AUTOBUSÓW LINII 3,4 i 9:

 

 

LINIA nr 3 - ominie przystanek przy ul. Wojska Polskiego i Al. Niepodległości (szkoła) autobus kursował będzie od przystanku przy Al. Niepodległości (poczta) - przez Dworzec Autobusowy - ul. Dąbrowskiego - ul. Śródmiejską i dalej jak w rozkładzie jazdy -autobus z Potarzycy pojedzie ulicami Hallera, Dąbrowskiego przez Dworzec Autobusowy do Al. Niepodległości (poczta)

 

LINIA nr 4 -autobus ominie przystanek przy ul. Wojska Polskiego

 

LINIA nr 9 -autobus ominie przystanki przy ul. Wojska Polskiego, Al. Niepodległości(szkoła i poczta) -autobus pojedzie w kierunku Siedlemina ulicami Hallera-Dąbrowskiego - Dworzec Autobusowy i Al. Niepodległości (cmentarz) i dalej jak w rozkładzie jazdy w kierunku Jarocina autobus pojedzie ulicami Al. Niepodległości(cmentarz) - przez Dworzec Autobusowy - ul. Dąbrowskiego - Śródmiejską i dalej jak w rozkładzie jazdy.

 

 

WYZNACZONE OBJAZDY:

 

Dla pojazdów powyżej 12 t

 

Na ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą św. Ducha w kierunku Kalisza obowiązywać będzie ograniczenie „zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 12 t”:

 

 

- od strony Poznania objazd przez następujące ulice: Wojska Polskiego, św. Ducha, Jarmarczną, łącznik ulicy Jarmarcznej z ulicą Glinki i dalej ulicą Batorego do ulicy Wojska Polskiego

 

- od strony Kalisza objazd przez ulice: Batorego, łącznik ulicy Jarmarcznej z ulicą Glinki, dalej ulicami Jarmarczną i św. Ducha do ulicy Wojska Polskiego UWAGA W związku z przejazdem przez ulicę Batorego oraz możliwym wystąpieniem utrudnień zamknięty będzie wyjazd na skrzyżowanie z ulicą Podchorążych i ulicą Słowackiego, a także zostanie wprowadzony ruch wahadłowy - przy użyciu sygnalizacji świetlnej.

 

Dla pojazdów poniżej 12 t Tak jak dla pojazdów powyżej 12 t lub:

 

- od strony Poznania zalecany objazd przez ulice: Wodną, Śródmiejską, przez budowane rondo, łącznik klasy Z do ronda Jarocińskich Latających Kompanii 1918-1919, łącznik do ulicy Bema i do Wojska Polskiego

 

- od strony Kalisza zalecany jest objazd przez: ulicę Bema, łącznik do ronda Jarocińskich Latających Kompanii 1918-1919, łącznik klasy Z do budowanego ronda, ulice Śródmiejską i Wodną do ulicy Wojska Polskiego UWAGA W okolicach nowobudowanego ronda wprowadzony zostanie ruch wahadłowy przy użyciu sygnalizacji świetlnej

 

MAPA OBJAZDÓW obowiązujących od 11 kwietnia do 24 maja

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST