› Aktualności
14:00 / 03.01.2020

Uwaga! Ważne zmiany w gospodarce odpadami. Sprawdź

Uwaga! Ważne zmiany w gospodarce odpadami. Sprawdź

fot. Gmina Żerków

Od stycznia zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące odbioru odpadów! W gminie Żerków segregowanie odpadów komunalnych będzie obejmowało wszystkich mieszkańców.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

O zmianach dotyczących odbioru odpadów pisaliśmy wcześniej. Zgodnie z nowymi przepisami, każdy będzie musiał segregować odpady. Kolejna ważną zmianą jest fakt, że gospodarka odpadami musi się sama finansować. Co to oznacza? Gmina nie będzie mogła już dopłacać do wywozu śmieci.

 

 

[Ich dom spłonął w pożarze. Trwa zbiórka. Szczegóły TUTAJ].

 

Jak będzie wyglądało segregowanie odpadów w gminie Żerków? Otóż mieszkańcy domów jednorodzinnych będą je segregować w specjalne worki, natomiast ci którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych będą je składować w pojemnikach typu „dzwon”. Pozostałe odpady trzeba będzie wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane.

 

 

Od stycznia w gminie Żerków obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów. Opłata za gospodarowanie odpadami wyniesie 19 zł od osoby. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

 

 

Zmianie uległo również konto, na które trzeba będzie dokonywać opłaty za śmieci. Zgodnie z informacją podana przez żerkowski urząd pieniądze za śmieci należy wpłacać na konto: 34 1020 2212 0000 5102 0418 9189. 

 

[Chcesz wymienić piec? Możesz zdobyć dofinasowanie. Zobacz TUTAJ].

 

Mieszkańcy gminy, którzy muszą dokonać zmian danych w deklaracji (np. urodzenie dziecka, bądź zgon członka rodziny) musza ją złożyć w terminie do 10 dnia każdego miesiąca.

 

Terminy płatności pozostają bez zmian

Za styczeń i luty - do końca lutego

Za marzec i kwiecień – do końca kwietnia

Za maj i czerwiec – do końca czerwca

Za lipiec i sierpień – do końca sierpnia

Za wrzesień i październik – do końca października

Za listopad i grudzień – do końca grudnia

 

Osoby mieszkające w budynkach jednorodzinnych, które posiadają kompostowniki i to w nich zagospodarowują odpady ulegające biodegradacji będą obowiązywały zniżki. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Ważną informacją jest zapewne fakt, że ten kto posiada kompostownik, nie będzie mógł wystawiać brązowego worka z bioodpadami.

 

Harmonogram odbioru odpadów w gminie Żerków na rok 2020 znajdziesz TUTAJ.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST