13:17 / 02.12.2019

UWAGA! Zebranie na temat robót w śródmieściu przeniesione

UWAGA! Zebranie na temat robót w śródmieściu przeniesione

Centrum Jarocina zostanie rozkopane na 3 lata. Przez ten czas wymienione zostaną wszystkie sieci - od wodociągowej i kanalizacyjnej do gazowej. Władze Jarocina zwołują kolejne zebranie z mieszkańcami w tej sprawie. Początkowo miało sie one odbyć w ratuszu, ale zostało przeniesione do Kamienicy Kultury (Rynek 17).

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Inwestycja swoim zasięgiem obejmie rynek oraz około 20 przyległych ulic. Każda z nich zostanie w tym czasie 7 razy przekopana.

 

 

Władze gminy Jarocin zapowiadają, że dla zainteresowanych mieszkańców i przedsiębiorców, którzy prowadzą tam działalność będą w miarę potrzeby i pojawiających się wątpliwości organizowane zebrania.

 

 

[jarociński rynek stał się placem budowy - gdzie stanie świąteczna choinka - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Jedno z nich już miało miejsce w jarocińskim JOK-u. Na pytania osób zebranych na Sali odpowiadali przedstawiciele wykonawcy - konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” i poznańska firma WUPRINŻ oraz władze miasta [więcej mna ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Kolejne zebranie wyznaczone zostało na poniedziałek - 2 grudnia, początek o godz. 18.00 w Kamienicy Kultury.

 

 

Będzie dotyczyło między innymi tymczasowej organizacji ruchu w centrum Jarocina oraz tego, jak sytuacja będzie wyglądała po zakończeniu inwestycji - na przykład gdzie będą ścieżki rowerowe i parkingi.

 

[kto będzie zimą odsnieżał nasze drogi - szczegóły TUTAJ]

 

Zostaną także rozdane materiały informacyjne na temat dofinansowania, jakie można uzyskać z gminnego programu wymiany piecy. - Taką dotację można miedzy innymi dostać na podłączenie się do cieplika - wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST