10:30 / 09.03.2020

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową ulicy [ZDJĘCIA]

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową ulicy [ZDJĘCIA]

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Batorego w Jarocinie. Prace potrwają do końca czerwca. Z jakimi utrudnieniami będziemy musieli się w związku liczyć?

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

 

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” z Goliny, które w przetargu wyceniło przedsięwzięcie na niecałe 2 miliony 220 tysięcy złotych.

 

 

Za te pieniądze firma położy nową nawierzchnię asfaltową na drodze o długości 504 m i szerokości 6 m oraz pobuduje ścieżkę rowerową z czerwonego betonu asfaltowego o szerokości 2 m. Wykona także dwustronny chodnik z kostki brukowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.

 

[kończą przebudowę osiedla - roboty trwały dwa lata, jaki jest ich efekt - o tym więcej przeczytasz TUTAJ]

 

 

Na odcinku od ul. Słowackiego w kierunku energetyki chodnik będzie jednostronny. Planuje się również budowę ronda na wysokości skrzyżowania ulicy Podchorążych ze Słowackiego oraz oświetlenia ulicznego typu LED - 18 słupów. Na tym samym skrzyżowaniu powstanie rondo.

 

 

Roboty rozpoczynają się dzisiaj - 9 marca. Ekipy drogowców przystąpiły do prac rozbiórkowych starej nawierzchni drogi.

 

 

[wielka przebudowa śródmieścia Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

 

Na jakie utrudnienia muszą w tym czasie być przygotowani kierowcy i mieszkańcy?

 

 

Już teraz na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulica Słowackiego ruch będzie odbywał się wahadłowo. Będzie kierowany przez uprawnionych pracowników „Drobudu” albo za pomocą sygnalizacji świetlnej.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 9