W końcu zwycięstwo

W końcu zwycięstwo - Zdjęcie główne

Pierwsze zwycięstwo w zimowych sparingach odnieśli gracze Jaroty. Podopieczni Czesława Owczarka pokonali 3:1 ekipę Nordenii Dopiewo (III liga). W jarocińskiej jedenastce zagrał Damian Pawlak, dwudziestoletni wychowanek Warty Poznań, który został nowym piłkarzem Jaroty. Młody napastnik miał udział przy dwóch bramkach dla jarociniaków.

Jarota kontynuuje odmładzanie składu. Po pożegnaniu się z Grzegorzem Idzikowskim, Krzysztofem Gościniakiem i Jackiem Pacyńskim do drużyny w przerwie zimowej dołączyło dwóch dwudziestolatków: Mateusz Witkowski i Damian Pawlak oraz dwudziestodwulatek - Safian Skupiński. Do tego wciąż testowani są wyróżniający się juniorzy.

W sparingu z Nordenią w pierwszej jedenastce Czesława Owczarka na boisku pojawiało się aż pięciu młodzieżowców (do21 lat). W drugiej weszło trzech kolejnych.

Jarota kontrolowała grę i wygrała zasłużenie. Strzelanie rozpoczął ... obrońca Hubert Oczkowski, który wykorzystał dośrodkowanie Damiana Pawlaka z rzutu wolnego i strącenie piłki przez Piotra Garbarka.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Patryk Cierniewski (po zagraniu głową Pawlaka).

W drugiej połowie goście zdobyli bramkę kontaktową, ale w ostatniej minucie wynik na 3:1 ustalił Dariusz Juracki.

W tym tygodniu, od poniedziałku Jarota rozpoczyna obóz na własnych obiektach i rozegra dwa kolejne sparingi. W środę z Młodą Ekstraklasą z GKS-u Bełchatów (godz. 16.30), a w sobotę z Unią Swarzędz. (godz. 10.30). Oba spotkania na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie.

Jarota Jarocin - Nordenia Dopiewo 3:1 (2:0)

1:0 - Hubert Oczkowski (21.)
2:0 - Patryk Cierniewski (36.)