› Aktualności
14:08 / 29.10.2020

W listopadzie powstaną cztery drogi

W listopadzie powstaną cztery drogi

fot. zdjęcie pogladowe

300 tys. zł tyle będą kosztowała modernizacja  czterech dróg  w gminie Nowe Miasto nad Wartą. Zakończył się przetarg na ich realizację.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

Gmina Nowe Miasto postanowiłą wyremontować cztery gminne drogi.  Zmodernizowana zostanie między innymi gminna droga dojazdowa do gruntów rolnych w Chwalęcinie o długości 261 metrów. W ramach prac przewidziano wykonanie nawierzchni z kruszywa stabilizowanego mechanicznie. Całość kosztów remontu drogi wyniesie przeszło 50 tys. zł.

 

 

Kolejny dojazd przewidziany do remontu mieści się przy ul. Krańcowej w Boguszynku i Boguszynie. Tutaj również zostanie położona nawierzchnia z kruszywa łamanego na długości 608 metrów bieżących. W tym przypadku koszt wyniesie przeszło 96 tys. zł.

 

 

Trzecią inwestycją jest modernizacja drogi dojazdowej w Boguszynku i Boguszynie na długości 412 metrów. Także i tutaj nawierzchnia będzie wykonana z kruszywa. Całość wyniesie przeszło 69 tys. zł.

 

 

Ostatnia drogą dojazdową, która poddana zostanie modernizacji, jest odcinek o długości 195 metrów bieżących w Teresie. W tym przypadku wykonana zostanie podbudowa i jedna warstwa z masy bitumicznej na wyprofilowanej i wzmocnionej nawierzchni z kruszywa. Na to przedsięwzięcie przewidziano przeszło 71 tys. zł.

 

 

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 287.665,09 zł. Gminie udało się pozyskać dodatkowe pieniądze.

 

Na budowę wskazanych czterech odcinków dróg gmina Nowe Miasto nad Wartą pozyskała dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - poinformował Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto.

 

Prace modernizacyjne dróg dojazdowych mają zostać przeprowadzone do 15 listopada tego roku.  Ogłoszony przez urząd przetarg wygrała Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa. To ona przeprowadzi modernizację wszystkich czterech odcinków.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT