› kultura i rozrywka
09:50 / 30.08.2011

W niedzielę odpust w Golinie z pielgrzymami

W niedzielę odpust w Golinie z pielgrzymami
Uroczystej sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Golinie przewodniczyć będzie w tym roku rektor kaliskiego seminarium duchownego - ksiądz prałat dr Aleksander Gendera.

Początek tradycyjnie o godz. 12.00. Godzinę wcześniej ksiądz Janusz Pytlik, kustosz golińskiego sanktuarium powita pielgrzymów, którzy przychodzą na mszę św. odpustową pieszo. Są to grupy m.in. z Siedlemina, Witaszyc oraz Jarocina, którzy wyruszą o godz. 8.30 z kościoła św. Marcina.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Po każdej mszy świętej będzie można kupić specjalne wota, czyli certyfikaty, pocztówki i medaliony, z których całkowity dochód przeznaczony jest na remont golińskiego sanktuarium. W związku z oddaniem do użytku nowego parkingu przy kościele zmieniona została organizacja ruchu przy sanktuarium - wjazd tylko od strony ul. Mostowej, a wyjazd na ulicę Wolności. Pielgrzymi będą też mogli skorzystać z nowej łazienki i toalety. Mieści się ona za salką katechetyczną w wiacie.

Dodatkowo od 11 września aż do końca miesiąca w kaplicy Bożego Miłosierdzia zostanie zorganizowana wystawa archiwalnych zdjęć wykonanych 41 lat temu, w czasie uroczystości koronacji obrazu. Można je obejrzeć przy okazji mszy św., które odprawiane są w sanktuarium kilka dni po odpuście w intencji poszczególnych grup pielgrzymkowych.

Wrześniowe uroczystości są też okazją, aby zobaczyć odrestaurowaną konstrukcję dębową kościoła oraz urządzony na nowo park. Efekty będą widoczne nawet wieczorem, dzięki odpowiedniemu oświetleniu zabytku i jego otoczenia.

(ls)

2 września (piątek):
godz. 7.30 - msza święta z homilią
godz. 18.00 - msza św. z homilią i procesja na cmentarz połączona z modlitwami za zmarłych

3 września (sobota):
godz. 15.00 - 18.00 - spowiedź
godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i msza św. wigilijna

4 września (niedziela):
godz. 7.30 - Godzinki ku czci NMP
godz. 8.00 i 10.00 - msze św. z homilią
godz. 11.00 - powitanie i wprowadzenie pielgrzymek
godz. 12.00 - suma odpustowa
godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i msza św.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART