› aktualności
10:29 / 08.09.2010

W sobotę spływ. III Letnie Wędrówki z "Gazetą"

W sobotę spływ. III Letnie Wędrówki z
11 września wyruszamy na ostatnią już tegoroczną wyprawę w ramach „Letnich wędrówek z Gazetą” - spływ kajakowy rzekami Prosną i Wartą. Na tę imprezę bardzo szybko od momentu ogłoszenia zapisało się 60 osób, a zainteresowanie było ogromne.

Szczęściarzy, którzy zdążyli trafić na listę uczestników spływu, chcemy poinformować, że zbiórka jest zaplanowana 11 września (sobota) na godz. 9.30 przed recepcją Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie. Po załatwieniu wszelkich formalności związanych z opłatą - 40 zł od kajaka (niestety, z przyczyn niezależnych od nas cena wzrosła o 5 zł), wyruszamy busami na miejsce wodowania, czyli do Rudy Komorskiej. Tam wsiadamy w kajaki i kierujemy się do Czeszewa, gdzie odpoczniemy chwilę przy ognisku i zwiedzimy Ośrodek Edukacji Leśnej. Potem udamy się w dalszą trasę do Dębna. Po osiągnięciu mety zostaniemy odtransportowani busami do MCT, gdzie kończymy wycieczkę.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Wszystkich zainteresowanych będziemy jeszcze indywidualnie informować o wyprawie. Choć pogoda ma nam sprzyjać (raczej słonecznie, 21 stopni Celsjusza), prosimy zabrać ze sobą coś na deszcz i odpowiednio ochronić przed wodą dokumenty, telefony itp. „Gazeta Jarocińska” jako główny organizator zapewnia ubezpieczenie, posiłek przy ognisku (kiełbaski, chleb, napoje). Bezpieczeństwa uczestników strzec będą ratownicy, zapewnieni przez żerkowski MCT. Relacja w następnym numerze „Gazety Jarocińskiej”.

(red)

Regulamin spływu kajakowego 11 września 2010

Organizatorzy spływu:
„Gazeta Jarocińska”
Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie

Prowadzącym spływ jest:
Pracownik MCT

Cele spływu: popularyzacja czynnego wypoczynku, zapoznanie Czytelników „Gazety Jarocińskiej” z turystycznymi i krajoznawczymi walorami Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego.

Trasa: biegiem Prosny i Warty, od miejscowości Ruda Komorska do miejscowości Dębno, ok. 20 km.

Program wyprawy:
- zbiórka 11 września 2010 r. o godz. 9.30 przed recepcją MCT w Żerkowie,
- 9.45 - wyjazd busami na miejsce wodowania – Ruda Komorska, tam wsiadamy w kajaki, każdy uczestnik zostaje zaopatrzony w kapok, w którym zobowiązany jest płynąć aż do mety,
- ok. 12.30 -13.00 - postój w Czeszewie, ognisko i posiłek, zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej,
- 14.30 - wyjazd w dalszą trasę do Dębna,
- ok. 16.00 - po osiągnięciu mety wsiadamy do busów i zostajemy odtransportowani do MCT w Żerkowie, gdzie kończymy wycieczkę.

Warunki uczestnictwa:
1.W spływie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które opłacą wpisowe - 20 zł od osoby. Udział nieletnich jest dopuszczony tylko pod warunkiem, że ich opiekunowie prawni wezmą pełną odpowiedzialność za obecność podopiecznych w wyprawie.
2. Każdy musi zapoznać się z regulaminem spływu i podpisać, że się zgadza na jego treść.
3. Do udziału w spływie nie będą dopuszczone osoby nietrzeźwe.
4. Ubezpieczenia uczestników rajdu dokonuje organizator.

Obowiązki uczestników:
1.Uczestnicy biorą udział w spływie na własną odpowiedzialność.
2. Każdy uczestnik zobowiązany jest podróżować w kapoku i zachowywać względy bezpieczeństwa podczas całej wycieczki (nie wychylać się i nie bujać kajakiem, wjeżdżać celowo w innych uczestników itp.).
3. W trakcie wycieczki zabrania się picia alkoholu
4. Zabrania się kąpieli i skakania z kajaku do wody.

Organizatorzy zapewniają obecność ratownika podczas wyprawy.
Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART