› Aktualności
15:04 / 03.11.2020

W weekend będą zbierać pieniądze pod cmentarzami w Jarocinie

W weekend będą zbierać pieniądze pod cmentarzami w Jarocinie

fot. Profil społecznościowy Jarocinskiego Fan Clubu Lecha Poznań

Co roku na przełomie października i listopada odbywa się zbiórka środków na renowację nagrobków powtańców wielkopolskich. Kwestarzy z puszkami można było spotkać też zawsze pod jarocińskimi cmentarzami. Decyzja rządu spowodowała, że akcję przełożono o tydzień. 

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

Zbiórka będzie prowadzona przy cmentarzach w najbliższy weekend (7-8 listopada), a przez w tygodniu puszki wystawione są w firmie Elektrohurt przy ul. Poznańskiej 28 oraz w sklepie ABC na osiedlu Konstytucji 3 Maja. Akcję ratowania mogił uczestników Powstania Wielkopolskiego można wesprzeć również przez internet: https://zrzutka.pl/zbiorka-powstancza. Do tej pory udało się zebrać prawie 15 tysięcy ze 100.

 

[ZOBACZ TEŻ] Nawet zamknięte cmentarze nie zatrzymają pamięci. Jarocińska Lista Nieobecnych [WIDEO]

 

Akcję organizuje Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz. W Jarocinie do akcji włączają się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie wraz z nauczycielem historii i regionalistą - Wojciechem Talagą. Do tej pory za pomocą wpłat od Wielkopolan udało się wyremontować prawie 900 grobów, kilkanaście pomników, kilkadziesiąt miejsc pamięci oraz oznaczyć ponad 3.500 mogił powstańczych.

 

"Pandemia, która ogarnęła nasz kraj spowodowała, że zdecydowanie większe siły skierowaliśmy na zbiórkę przez internet. Nie oznacza to jednak, że nie spotkacie nas na cmentarzach w Wielkopolsce. Prosimy, nie żałujcie złotówek i wesprzyjcie Zbiórkę Powstańczą! - apelują organizatorzy.

Nowy - 44. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST