› Aktualności
12:34 / 07.02.2019

W Żerkowie uczczą 100. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego

W Żerkowie uczczą 100. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego

fot. UMiG Żerków

16 lutego obchodzona będzie 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a właściwie jego zakończenia rozejmem w Trewirze. Gmina Żerków może się pochwalić tym, że major Zbigniew Ostroróg-Gorzeński, dowódca frontu południowego, pochodził ze Lgowa.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Dzień wcześniej, 15 lutego przypada 150. rocznica jego urodzin. W związku z tym o godz. 14.00 w kościele we Lgowie odbędzie się msza św. w intencji majora z asystą kompanii honorowej Wojska Polskiego. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacje i poczty sztandarowe. Po zakończeniu Eucharystii zostaną złożone kwiaty na grobie Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

 

[ZOBACZ TEŻ] JAROCIŃSKIE OBCHODY URODZIN DRUHA KOMENDANTA. Z PRZEDWOJENNĄ PIOSENKĄ I TORTEM

 

W rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego, w sobotę 16 lutego, obchody rozpoczną się o godz. 15.30 złożeniem kwiatów pod pomnikiem na rynku w Żerkowie i Apelem Pamięci. Później nastąpi przemarsz z orkiestrą dętą Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego do auli szkoły podstawowej. Tam od godz.16.20 trwać będzie wieczornica przygotowana przez uczniów. Ostatnim punktem programu będzie "Biesiada Powstańcza" (od godz. 17.00).

 

PARK NOSZĄCY IMIĘ HRABIEGO BĘDZIE DWUKROTNIE WIĘKSZY [CZYTAJ TUTAJ]

 

Organizatorami uroczystości są: gmina Żerków, gmina Jarocin, Szkoła Podstawowa w Żerkowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST