› Gospodarka
06:02 / 03.06.2015

Walka o wywożenie śmieci z Jarocina. Będzie taniej?

Walka o wywożenie śmieci z Jarocina. Będzie taniej?

fot. Bartek Nawrocki/Archiwum GJ

Dwie firmy złożyły swoje oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych, który ogłosiła gmina Jarocin [WIĘCEJ TUTAJ]. Tak, jak można się było tego spodziewać, na jarociński rynek chce wrócić ZGO Nova, która przegrała postępowanie w 2013 roku (obecne władze utrzymują, że to przez niejasności w specyfikacji podczas poprzedniego przetargu, dotyczące wyposażenia w kosze mieszkańców).

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Wywozem śmieci jarociniaków jest też zainteresowany poznański Remondis Sanitech. Co ciekawe niemiecka firma - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - startuje sama, a nie w konsorcjum z jarocińskim z Eko Eltrans, które od dwóch lat odbiera odpady od mieszkańców gminy. - Przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, trwa sprawdzanie dokumentacji pod względem formalnym - twierdzi burmistrz Adam Pawlicki i nie chce rozmawiać o szczegółach. - W specyfikacji nie ma zapisu o konieczności dostarczenia koszy mieszkańcom i kwoty są niższe.

Jak udało nam się dowiedzieć, ZGO Nova złożyło ofertę na ponad 1,2 mln zł (netto). Poznański potentat tę samą usługę wycenił na ponad 2,4 miliona. Wszystko wskazuje więc na to, że wywóz śmieci w skali roku, może kosztować gminę o ponad 200 tys. zł mniej. Czy to oznacza, że stawki zostaną obniżone?

- Mamy nadzieję, że mimo wzrostu ceny na wysypisku, jaki pewnie nastąpi od 1 stycznia przyszłego roku, to nam pozwoli utrzymać ceny śmieci na tym samym poziomie dzięki temu, że ten przetarg zrobiliśmy zgodnie z zasadami - uczciwie i fachowo - podkreśla z przekąsem Adam Pawlicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przetarg na odbiór odpadów. Nie chodzi tylko o cenę

Dlaczego spółki sprzedają ZGO Nova? [WIDEO]

Twoim zdaniem opłaty za śmieci w gminie Jarocin są:

ankieta dodana 02.06.2015, ilość wszystkich głosów: 250
Za niskie
3%
Za wysokie
83%
W sam raz
13%
Nie płacę za śmieci
1%
7
12
oceń tekst 19 głosów 37%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART