› Aktualności
14:41 / 15.05.2019

Warcabiści znowu pokazali klasę

Warcabiści znowu pokazali klasę

fot. UKS "Komorzanka"

UKS "Komorzanka, warcaby, turniej, zawody, puchar, województwo wielkoplskie, Lipno

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

UKS „Komorzanka” znowu górą. Otóż w ubiegłą niedzielę kadra klubu wzięła udział w XIV Otwartym Turnieju Warcabowym o Puchar Ziemi Leszczyńskiej w warcabach 100-polowych i IX Grand Prix Wrocławia.

 

 

 

W zawodach wystartowało osiemdziesięciu dwóch zawodników z klubów z województwa wielkopolskiego orz dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywane zostały w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta i chłopcy z roczników: 2012, 2009-2011, 2006-2008 oraz kobiety i mężczyźni z rocznika 2005 i starsi. Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund.. Przedszkolacy grali w warcaby 64-polowe, a pozostali w warcaby 100-polowe.

 

 

Organizatorem turnieju był Wielkopolski Związek Warcabowy, Starostwo Powiatowe w Lesznie, gmina Lipno, gminny Ośrodek Kultury w Lipnie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Roszada” Lipno.
 

 

Warcabiści z UKS „Komorzanka” spisali się na medal. Zdobyliśmy ich w sumie dziewięć (2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe).

 


W kategorii dziewcząt do lat 7 srebrny medal wywalczyła Wiktoria Grzelak. W grupie chłopców do lat 7 drugi był Kasjan Piętka, a tuż za podium znalazł się Wiktor Grzebyszak. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Amelia Jankowska, a trzecie miejsce zdobyła Malwina Hałas. W kategorii chłopców do lat 10 srebrny medal zdobył Kacper Rogowski. W grupie dziewcząt do lat 13 triumfowała Aleksandra Łukomska, a druga była Patrycja Tomczak. Wśród chłopców do lat 13 srebrny krążek zdobył Jakub Szymański, a na trzecim miejscu znalazł się Maksymilian Hałas.


Część naszych zawodników rywalizowała ze starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 20