Ważna zmiana - dotyczy orzeczeń wydanych przez lekarza lub komisję

Opublikowano:
Autor:

Ważna zmiana - dotyczy orzeczeń wydanych przez lekarza lub komisję  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Masz orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji i jego termin niebawem upływa? Zastanawiasz się, co robić dalej, jak stawić się przed komisję - już nie potrzebujesz, twój problem został rozwiązany.

 

 

Stan epidemii, który panuje w naszym kraju zmusił władze do wprowadzenia wielu ograniczeń. Nie wolno się gromadzić, a wszystkie urzędy i instytucje pozamykały swoje drzwi dla osób z zewnątrz.

 

 

Problem w tej sytuacji mają między innymi osoby z orzeczeniem wydanym przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji których termin upływa w okresie epidemii.

 

Nie potrzebują one już zastanawiać się, co dalej. Ważność ich orzeczenia została bowiem przedłużona o kolejne 3 miesiące. Taką decyzję podjął Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

 

- Orzeczenie, którego ważność upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii oraz w okresie 30 dni po ich odwołaniu zostanie wydłużone od dnia upływu terminu jego ważności na kolejne trzy miesiące - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

 

 

Aby tak się stało, przed upływem terminu ważności orzeczenia, należy jednak złożyć wniosek o świadczenie na dalszy okres.

 

[wspieram jarocinskie - przyłącz się do akcji - kliknij TUTAJ]

 

Na podobnych zasadach wydłużone zostają orzeczenia lekarza orzecznika albo komisji lekarskiej, na podstawie których ubezpieczony ma prawo do świadczenia rehabilitacyjnego. Orzeczenia te będą ważne jeszcze 3 miesiące, jednak nie dłużej niż do końca 12-miesięcznego okresu pobierania świadczenia rehabilitacyjnego.

 

 

To nie wszystko - przedłużeniu o 3 miesiące ulega także ważność orzeczeń, które wygasły przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, czyli przed 14 marca.

 

Chodzi o sytuację, w której dana osoba złożyła wniosek o świadczenie na dalszy okres - na przykład o przedłużenie renty - przed upływem ważności orzeczenia, a ZUS nie wydał nowego orzeczenia przed dniem wejścia w życie ustawy, czyli przed 31 marca.

 

 

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE