› Aktualności
14:53 / 03.07.2020

WAŻNE! Poszukują wiernych, którzy byli na mszy. Istniała możliwość zakażenia koronawirusem

WAŻNE! Poszukują wiernych, którzy byli na mszy. Istniała możliwość zakażenia koronawirusem

fot. Strona internetowa parafii Chrystusa Króla w Jarocinie

Resort zdrowia poinformował dzisiaj o 259 nowych zakażonych i 15 ofiarach śmiertelnych COVID-19. Liczba chorych od początku epidemii wzrosła do 35.405, a liczba zgonów związanych z koronawirusem - do 1.507.Zakażenie wirusem potwierdzono także u pięciu osób zamieszkujących na terenie powiatu jarocińskiego [ZOBACZ TUTAJ]Sanepid poszukuje wiernych, którzy w ostatnią niedzielę czerwca (28 czerwca) o godzinie 6.45 byli na mszy w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie.

Na stronie internetowej parafii Chrystusa Króla w Jarocinie pojawił się komunikat w tej sprawie. Informacja jest także udostępniana w mediach społecznościowych. 
 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

- W związku z obecnością w kościele Chrystusa Króla w niedzielę 28 czerwca na Mszy św. o godz. 6.45 osoby, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, wszyscy obecni podczas tej Mszy św. w kościele proszeni są o monitorowanie stanu swojego zdrowia, a w razie wystąpienia niepokojących objawów proszeni są o telefoniczny kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarocinie – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez parafię.

 

 


Informacja będzie aktualizowana.

 

Czekamy na informację z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie.

 

AKTUALIZACJA 15:50

 

  - Na mszy obecna była osoba z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy – informuje dr n. o zdr. Beata Oleśków, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie.

 

 

Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerem telefonu od poniedziałku do piątku w godz. 7.25-15.00, tel. (62) 747-23-17 lub całodobowo czynny jest telefon alarmowy 509-615-090                

 

 


- Proszę kapłanów, aby podczas Mszy Świętej przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w apelu wystosowanym na rozpoczęcie wakacji.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST