› Koronawirus - Raport
13:30 / 03.05.2020

Wesprzyj akcję dla kotlińskiego DPS-u

Wesprzyj akcję dla kotlińskiego DPS-u

fot. Błażej Ciesielski

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że w Domach Pomocy Społecznej przebywają osoby z wysokim ryzykiem zakażenia wirusem. Niestety pomoc rządowa po prostu nie wystarcza, czego przykładem jest sytuacja w kotlińskim DPS-ie. Powstała inicjatywa, która ma pomóc placówce.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

W DPS-ach często przebywają leżący pensjonariusze, wymagający ciągłej pielęgnacji. Oni szczególnie są narażeni na zakażenie niebezpiecznym wirusem i to od tych, którzy sprawujących nad nimi bezpośrednią opiekę.

 

KORONAWIRUS. Najnowsze informacje. Informacja AKTUALIZOWANA na bieżąco.

 

Obecnie w Kotlinie przebywa u 123 pensjonariuszy w tym około 20 osób leżących, które wymagają ciągłej opieki i pielęgnacji. Podopieczni w razie potrzeb medycznych kierowani są do szpitala, po czym wracają do DPS-u. Takie osoby przez okres dwóch tygodni izolowane są w oddzielnych pomieszczeniach. W ten sposób chroni się pozostałych mieszkańców, bo nikt z nas nie wie, czy osoba która przyjechała ze szpitala nie została zakażona. Szerzej o sytuacji kotlińskiego DPS-u przeczytasz TUTAJ.

 

Co jest potrzebne?

  • Maseczki FFP 2 i FFP 3,
  • Kombinezony,
  • Przyłbice,
  • Fartuchy jednorazowe.

 

„Razem dla DPS-u”, bo tak nazywa się akcja, to zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Inicjatorką zrzutki jest Anna Radowicz z Jarocina. Do pomocy dołączyła Gazeta Jarocińska, która wspierała również zbiórkę na rzecz jarocińskiego szpitala. Powstała więc wspólna inicjatywa oznaczana #wesprzyjDPS. Cel akcji to uzbieranie przynajmniej 10 tys. zł.

 

Dotychczas uzbierano zaledwie 1260 zł. To niewiele, ale zrzutka jeszcze trwa wiec mamy szanse odnieść sukces. W nas siła.

 

Każdy może wspomóc wspólną akcję wystarczy wpłacić choc niewielką kwotę TUTAJ. Prosimy też nie zapomnieć i udostępnić zrzutkę.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART