› Aktualności
11:06 / 09.06.2018

Wicedyrektor agencji: Choroba puka do naszych granic

Wicedyrektor agencji: Choroba puka do naszych granic

fot. TVP3 Poznań

Jarocińska radna PiS, na co dzień zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu, była gościem programu emitowanego w publicznej TVP3. Rozmawiano między innymi o spotkaniach z rolnikami w temacie afrykańskiego pomoru świń ASF.


 

- Odwiedziliśmy 31 powiatów, tak naprawdę byliśmy w całej Wielkopolsce, w naszych spotkaniach uczestniczyło ponad 3 tys. rolników. Problemów była masa i poruszanych tematów bardzo dużo - mówi Lidia Czechak, zastępca dyrektora ARiMR w Poznaniu tudzież radna miejska w Jarocinie. - Najczęściej poruszano temat choroby, która do granic naszego województwa puka. Nie ma jej jeszcze w Wielkopolsce, ale przedstawialiśmy informację w jaki sposób gospodarstwa mają się zabezpieczyć. Na co mogą liczyć, jeżeli taka choroba na naszym obszarze się pojawi.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Prowadzący: Czy 14 lat po wejściu Polski do UE agencja ma co robić? Rolnictwo jest na wysokim poziomie. Jak wy teraz działacie, kiedy jest rozwój i modernizacja? Modernizacja modernizacji?

Czechak: Ma pan rację, ale mamy jeszcze bardzo dużo programów z których mogą rolnicy skorzystać. Budżet jest imponujący - tylko nasza agencja ma możliwość przekazania naszym rolnikom pona 3 miliardy zł.

 

Więcej w materiale TV - TUTAJ

Więcej o ASF - TUTAJ

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 3