12:18 / 20.01.2020

Wiemy, kiedy oddadzą 108 mieszkań czynszowych i gdzie planują kolejne [SONDA]

Wiemy, kiedy oddadzą 108 mieszkań czynszowych i gdzie planują kolejne [SONDA]

fot. JTBS

- Budowa 108 nowych mieszkań czynszowych przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie (II etap) przebiega zgodnie z harmonogramem - tak zapewnia szef Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Jest to na tyle istotne, że inwestycja ma roczny poślizg. Firma, która rozpoczęła budowę - Family House z Poznania zerwała umowę i zeszła z placu budowy [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Nie była to jedyna inwestycja w Jarocinie, która została porzucona przez poznańskiego wykonawcę. To samo stało się z rozbudową obiektów sportowych Jarocin Sport [więcej szczegółów TUTAJ].

 

 

W tej sytuacji obydwie gminne spółki rozpisały ponowne przetargi. W Jarocin Sport kontynuacji inwestycji podjęła się firma budowlana Marka Antczaka z Kalisza [na ten temat więcej pisaliśmy TUTAJ].

 

 

Z kolei przetarg w JTBS-ie na dokończenie budowy mieszkań przy ulicy Siedlemińskiej wygrało miejscowe konsorcjum firm: Investic Sp. zo.o., Pphu Dorja, Vector S.C. z Goliny.

 

 

- Wszystko idzie zgodnie z terminami i założonym harmonogramem. Budowa w żaden sposób nie jest zagrożona - zapewnia Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W marcu zbierze się komisja, która przejrzy wszystkie wnioski i będzie przydzielała mieszkania. Do końca kwietnia ma być pozwolenie na użytkowanie. A w maju podpiszemy umowy z lokatorami - dodaje.

 

 

Przy przydziale będą brane pod uwagę tylko zaktualizowane wnioski o mieszkanie czynszowe.

 

 

[wykonawca zerwał umowę - jarocińskie wodociagi idą do prkuratury - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Chodzi o to, że w początkowej fazie wystarczyło przedłożyć oświadczenie o dochodach, a teraz trzeba już dostarczyć konkretne zaświadczenie, które je udokumentuje. Chcemy mieć pewność, że wysokość dochodów przyszłych naszych lokatorów jest prawdziwa - wyjaśnia Jerzy Wolski.

 

 

 

Budowa kolejnego osiedla mieszkań czynszowych ma się rozpocząć jeszcze w tym roku w Potarzycy. Tam ma powstać 58 lokali.

 

 

- W kwietniu zamierzamy ogłosić przetarg na wykonawcę, a w maju chcielibyśmy przekazać plac budowy - zapowiada szef gminnej spółki.

 

 

Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2021 roku. - Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to tak mniej więcej na Boże Narodzenie powinni się ludzie wprowadzać - mówi Wolski.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Mieszkania czynszowe

Czy budowa mieszkań czynszowych to dobry pomysł?

ankieta dodana 20.01.2020, ilość wszystkich głosów: 97
Tak
60%
Nie
30%
Nie mam zdania
10%
8
2
oceń tekst 10 głosów 80%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST