› Aktualności
12:36 / 11.11.2020

Włamanie za włamaniem do marketów sieci DINO Plaga przestępstw. RAPORT

Włamanie za włamaniem do marketów sieci DINO  Plaga przestępstw. RAPORT

fot. Internauta jarocinska.pl

Jarocin. Seria włamań do marketów. Złodzieje okradają sklepy sieci Dino.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

 

Papierosy i alkohol padają najczęściej łupem złodziei, którzy włamują się do marketów Dino.

Seria włamań rozpoczęła się pod koniec września. Scenariusz jest zwykle ten sam. Wciąż nieustaleni sprawcy wybijają dziurę z tyłu budynku, po czym wchodzą do sklepu. Tak było w przypadku włamania do obiektu przy ul. Jarocińskiej w Żerkowie [ZOBACZ TUTAJ].

Portal dotarł do osób, które widziały zapis z kamer monitoringu. 

 

ZOBACZ TEŻ - godziny otwarcia marketów w Jarocinie i okolicy [TUTAJ]

 

 

 - Ogólnie to u nas byli chwilę. Wszedł do sklepu. Przeszkadzały mu kosze z towarem. Wziął miski wyrzucił na pół sklepu. Rozepchnął wózki i poszedł do papierosów. Potem w worek od śmieci wrzucił papierosy. Na zakończenie zabrał jeszcze wódkę – opowiadał nasz informator.

 

 

Na terenie powiatu jarocińskiego rabusie najpierw okradli sklep w Żerkowie. Dzień później dostali się do marketu w Dobieszczyźnie.

 

- Złodzieje robili dziurę w ścianie, a w tym czasie gość przyjechał z towarem. On nie wchodzi do sklepu czy magazynu. Ma oddzielne wejście do chłodni. On ich nie widział, bo byli z drugiej strony sklepu. Pewnie miał odpaloną ciężarówkę, bo zazwyczaj jej nie gaszą. Jest jeszcze dodatkowy hałas, jak wozi palety wózkiem, a jak otworzy drzwi do chłodni, to jest odgłos lodówek. Nie zaprzestali wiercenia. Dalej jechali z koksem, nie spłoszyli się - dodaje z nasz rozmówca.


 

RAPORT: Włamanie za włamaniem do marketów sieci DINO
 

 

Kilka dni później dokładnie w ten sam sposób dostali się do marketu na ul. Warcianej w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]

Policja zabezpieczyła monitoringi ze sklepów, ale funkcjonariuszom nie udało się wpaść na trop złodziei. Przez moment wydawało się, że rabusie zaprzestali przestępczego procederu w powiecie jarocińskim. Nic bardziej mylnego.

 

W nocy z 6 na 7 listopada znów dali o sobie znać. Ponownie pojawili się w Żerkowie, gdzie wszystko się zaczęło. Tym razem na cel wybrali sklep na ul. Wiosny Ludów w pobliżu zabudowań jednorodzinnych[ZOBACZ TUTAJ].

 

 

- Sposób działania był dokładnie taki sam, jak we poprzednich przypadkach. Nieznani sprawcy wybili dziurę w części tylnej budynku, po czym weszli do sklepu. Skradziono alkohol, papierosy. Nie mamy jeszcze informacji o stratach - relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

Złodzieje pozostają nadal nieustaleni.

 

[ZOBACZ TEŻ] Markety otwarte w nocy? JUŻ zapadła decyzja. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST