› Aktualności
10:48 / 17.05.2020

Woda to nie śmietnik. Reaguj!

Woda to nie śmietnik. Reaguj!

Czas pandemii i ograniczonego poruszania się w miejscach publicznych niektóre osoby wykorzystują do pozbycia się niepotrzebnych śmieci.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Niskie stany wody w rzekach uwidaczniają wiele takich niechcianych znalezisk zalegających na dnie cieków - od bardzo dużej ilości szklanych i plastikowych butelek, przez lodówki, po wraki samochodów. Jak alarmują Wody Polskie to rosnący problem. Nie możemy pozostać bierni. Musimy reagować.

 

Ładna pogoda zachęca do przebywania nad wodą. Niestety, niektórzy pozostawiają po sobie tony odpadów, które często trafiają do rzeki.

 

 

- W ostatnim czasie obserwujemy wzrastający problem zanieczyszczania rzek. Są to śmieci wyrzucane przez ludzi wprost do rzek i zbiorników wodnych. Alarmujące są również sytuacje zanieczyszczenia wód ściekami

 

- mówi Jarosław Władczyk z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

 

Nasze rzeki stają się zaniedbane i zaśmiecone, i to problem którego nie da się łatwo posprzątać. To zadanie dla nas wszystkich! Kwestia pozostawiona sama sobie może być katastrofalna w skutkach. Każdemu powinno zatem zależeć na piętnowaniu śmiecenia i budowie indywidualnej odpowiedzialności za stan zanieczyszczenia wód.

Nie pozostawajmy obojętnymi na zanieczyszczanie polskich rzek. W takich sprawach ważna jest jak najszybsza reakcja.

Jeśli jesteśmy świadkami zanieczyszczania wód i widzimy, że ktoś wyrzuca śmieci lub wypuszcza ścieki, reagujmy!

Najlepiej w tej sprawie zadzwonić na numer alarmowy 112, powiadamiając dyżurującego operatora o zaistniałym problemie, podając dokładną lokalizację zdarzenia i krótki opis. Ułatwi to reakcję i powiadomienie odpowiednich służb w terenie, które niezwłocznie dotrą na miejsce i podejmą stosowne działania.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT