08:46 / 13.05.2020

Wojsko w kotlińskim DPS-ie. Czy jest się czym niepokoić? [ZDJĘCIA]

Wojsko w kotlińskim DPS-ie. Czy jest się czym niepokoić? [ZDJĘCIA]

Do Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie wjechały wojskowe ambulanse. Ubrani w kombinezony i maski medycy weszli do placówki.

 

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

 

W doniesieniach medialnych sytuacja w Domach Pomocy Społecznej w kraju przedstawiana jest jako skrajnie zła. Placówki są zamykane z zainfekowanymi pensjonariuszami i personelem w środku. Sytuacja w DPS-ie w Kotlinie do tej pory nie budziła niepokoju [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

- Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda dobrze - mówił pod koniec kwietnia Janusz Krawiec, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. - Mogę powiedzieć - już na szczęście w czasie przeszłym, że mieliśmy dwa przypadki osób, które mogły być zarażone koronawirusem, ostatecznie okazało się, że wyniki są ujemne - informował.

 

 

Kwarantannie została poddana jedna z mieszkanek, która przebywała w szpitalu w Wolicy. Kiedy okazało się, że placówka jest zamykana z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem, mieszkanka kotlińskiego DPS-u musiała zostać poddana izolacji.

 

[nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii - zobacz gdzie - klinkij TUTAJ]

 

 

- Mamy dwa pomieszczenia do tego przeznaczone z monitoringiem, dlatego mogliśmy ograniczyć obsługę do niezbędnych czynności, a kontakt z tą mieszkanką cały czas był - tłumaczy dyrektor placówki.

 

 

 

Z kolei osoby, które pojechały po pensjonariuszkę do Wolicy - dwóch pracowników socjalnych i kierowca - zostali objęci nadzorem sanitarnym. Przeprowadzone badania u kobiety wykazały wynik ujemny i wszystko mogło wrócić do normy.

 

[kotliński DPS potrzebuje wsparcia - zobacz, jak możesz pomóc - szczegóły TUTAJ]

 

Drugi przypadek dotyczył pracownicy, której bliska osoba z rodziny pracowała na oddziale paliatywnym szpitala w Pleszewie. Po ewakuacji tego oddziału z powodu koronawirusa - kobieta zatrudniona w DPS-ie - musiała poddać się kwarantannie.

 

 

- Wynik też okazał się ujemny - informował Janusz Krawiec. - Śmiejemy się, że na razie prowadzimy 2:0 z koronawirusem - dodał.

 

 

[jarocińska geodezja luzuje ograniczenia - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Co więc się stało, że do Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie przyjechało wojsko, a dokładnie Wojska Obrony Terytorialnej?

 

 

Starosta Lidia Czechak uspokaja i zapewnia, że nic złego się nie dzieje, a wojskowi medycy przybyli, żeby pobrać wymazy do badań pod kątem koronawirusa od pensjonariuszy i personelu.

WOT niemal od samego początku zaangażowany jest w akcję walki z wirusem [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

- Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pobierali próbki pod kątem COVID-19 od wszystkich podopiecznych i pracowników naszej placówki. W sumie ponad 220 wymazów - poinformowała starosta. - Przed nami oczekiwanie na wyniki. Wierzymy, że wszystkie wymazy będą miały wynik ujemny, tak, jak to było w zeszłym tygodniu, gdy przyszły wyniki ujemne wszystkich z Domu Pomocy Społecznej w Raszewach.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 7