14:50 / 08.07.2020

WYBORY 2020. Idź na wybory, zawalcz o samochód!

WYBORY 2020. Idź na wybory, zawalcz o samochód!

fot. Archiwum jarocinska.pl

„Bitwa o wozy” to akcja, która ma zachęcić wszystkich uprawnionych do głosowania, aby wzięli udział w wyborach, bo im większa frekwencja, tym większa szansa na zdobycie specjalnej wersji samochodu. O co dokładnie chodzi? Profrekwencyjna akcja została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na czym polega?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Otóż podczas II tury wyborów prezydenckich, które odbędą się w niedzielę - 12 lipca, gminy do 20 tysięcy mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki, a dokładnie - średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Do rozdzielenia jest 49 takich pojazdów.

 

O nowe pojazdy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 samorządów, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji po I turze wyborów.

 

[wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Jarocinie - szczegóły, zdjęcia i wideo - znajdziesz TUTAJ]

 

Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

 

[jak w II turze wyborów zagłosują Jarociniacy - wyniki sondy znajdziesz TUTAJ]

 

Jak piszą organizatorzy przedsięwzięcia:

 

„Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, która ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy - ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART