› Wybory
13:08 / 07.07.2020

Wybory 2020. Rozdawali gazetki i promowali kandydata na prezydenta

Wybory 2020. Rozdawali gazetki i promowali kandydata na prezydenta

fot. Kuba Piotrowicz

Wybory 2020. Poseł KO/PO Jarosław Urbaniak i senator KO/PO Marcin Bosacki robią kampanię Rafałowi Trzaskowskiemu w Jarocinie.

 W piątek w naszym mieście gościł poseł Dariusz Joński, który wraz z byłym burmistrzem, a obecnie radnym powiatowym Stanisławem Martuzalskim promowali kandydata KO/PO na prezydenta – Rafała Trzaskowskiego.

 

Dziś z podobną misją do Jarocina przyjechali poseł Jarosław Urbaniak (poseł na Sejm z okręgu nr 36, w którym znajduje się nasz powiat) oraz senator Marcin Bosacki.Politycy rozdawali gazetki promujące prezydenta Warszawy i rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta. Odpowiadali też na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej, którą mogliście zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.Zapytaliśmy parlamentarzystów o to, jak im się rozmawia z mieszkańcami. Poseł Jarosław Urbaniak odpowiedział w następujący sposób:

 


- Dyskusje są bardzo merytoryczne. Staramy się wysłuchać każdego i rozmawiamy o kryzysie, o epidemii, o miejscach pracy czy o rosnących cenach - mówił parlementarzysta. 

 Wtórował mu senator Bosacki:– Dla Polaków ważne są te wszystkie rzeczy, a nie sztucznie wrzucane sprawy przez kandydata Andrzeja Dudę i telewizję partyjno – państwową, dawniej telewizję publiczną, takie jak adopcja dzieci przez pary homoseksualne czy czyhanie przez Niemcy na przejęcie kontroli nad Polską. Natomiast są rozmowy o konkretach: o tym, jak podnieść dodatki do emerytur dla kobiet za wychowywanie dzieci, o tym, jak podnieść fundusze dla polskich wsi oraz funduszach dla polskich dzieci, którzy mieszkają poza metropoliami.

 

 

Senator Bosacki przedstawił także pięć rzeczy, które Rafał Trzaskowski wprowadzi dla mieszkańców mniejszych aglomeracji, takich jak powiat jarociński:- Dopłaty z Unii Europejskiej na wyższym poziomie niż do tej pory; Uznanie dla sołtysów i członków Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez dodatki do emerytur; Fundusz stypendialny dla zdolnych dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości; Inwestycje bliskie każdemu człowiekowi, na które dla każdego powiatu przeznaczonych zostanie 30 milionów złotych; Dopłaty do żłobków i przedszkoli, tak żeby wszyscy rodzice, którzy chcą wysyłać swoje dzieci do tych placówek, mogli to robić za darmo.Parlamentarzyści wciąż mają nadzieję na debatę. Poseł Urbaniak stwierdził, że telewizje komercyjne są otwarte na przeprowadzenie takowej, a to Andrzej Duda boi się pytań zadawanych przez niezależnych dziennikarzy.Nie tylko Koalicja Obywatelska prowadzi kampanię wyborczą na naszym ternie. Dziś po południu do Jarocina przyjedzie premier Mateusz Morawiecki – ZOBACZ TUTAJZOBACZ WIDEO I GALERIĘ Z WIZYTY POSŁA URBANIAKA I SENATORA BOSACKIEGO:

0
5
oceń tekst 5 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 8